Kummallista käytöstä

Honda Riders of Finland

Omistan itse yamaha merkkisen moottoripyörän, en viitsi tarkemmin sanoa etteivät asianosaiset tunnista minua. Joka tapauksessa jätin pyöräni parkkiin Helsingissä Mannerheimintien viereen motoparkkiin, kun viereeni ajoi kolme yllä olevan jengin jäsentä, prospekti liivit yllään. alkoivat tivaamaan miksi ajan yamahalla, olivat aika karskin näköisiä sällejä. No en osannut oikein vastata mitään, yritin vain päästä lähtemään, mutta kaksi kavereista tuli ja tönäisi pyöräni kumoon, samalla kun kolmas ajoi minut pakosalle. Siihen jäi pyörä, hyvä että itse selvisin, onneksi lähes naarmuitta. Toivoisin teiltä vähän ymmärtämystä myös muiden merkkien kuskeille! Ette kai kuitenkaan edistä rikollista toimintaa!!!???

7

3620

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Hondisti

      Menehän vajaaälyinen HD-poju muualle provoamaan. Oman palstanne olette saaneet jo paskottua totaalisesti, muilla palstoilla ei teitä kaivata. Antakaa motoristien keskustella, te kun ette meihin kuulu.

    • cbr1000

      Joten helvetin huono juttu keksi parempi !!

      Jos vain ottaisitte selvää niin tietäisitte jotakin ja ehkä oppisitte.

      Esim:
      TOUKOAJO
      Järjestäjä:
      Honda Riders of Finland
      Intruder Club Finland
      Savage Club Finland
      Valkyrie Riders Finland
      Vmax Club Finland
      Yamaha Custom Club Finland

      Ja hauskaa oli kaikkien kanssa!

      • kyseiset

        jengit ns. 1% jengejä? Olen kuullut huhuja näistä "tapaamisista"... Ei ole kuulemma siviileillä niihin paljon asiaa.


      • ...ole
        kyseiset kirjoitti:

        jengit ns. 1% jengejä? Olen kuullut huhuja näistä "tapaamisista"... Ei ole kuulemma siviileillä niihin paljon asiaa.

        Nämä ovat nk. 108% jengejä, eli näitä tyyppejä ja pyöriä mahtuu kolmetoista tusinaan.


    • ei TODELLAKAAN

      edistä mitään rikollista toimintaa! Yrittäkää nyt penskat saaada se mahtumaan sinne kalloonne! Päinvastoin, edistämme hyvää liikenne kulttuuria, joka tuntuu nykyään olevan hukassa!!!

      • siinä tapauksessa

        miksi jengiin pääsemiseksi täytyy olla tuomio vähintään krean (kreatiini-monohydraatti-pyruvaatti) välittämisestä? Pelkkä katukauppa ei edes riitä, vaan kyseessä täytyy olla isomman luokan välitysbisnes. Näillä aineilla on jo vuosia turmeltu suomen nuorisoa, eikä kukaan uskalla ottaa asiaan mitään kantaa! Erikoista, hyvin erikoista toimintaa "lailliselta" moottoripyöräkerholta...


    • HRoF

      Jos jatkat samaan malliin tulemme ottamaan yhteyttä viranomaisiin ja olemme valmiit katsomaan loppuun saakka tämän tarinan !

      HONDA Riders of Finland Ry

      Keskustelun säännöt ja kirjoittajan vastuu

      Suomi24 tarjoaa maksuttoman kanavan julkiseen keskusteluun ja mielipiteiden vaihtoon. Jotta keskustelupalstojen ilmapiiri säilyisi miellyttävänä ja kaikille sopivana, on kaikkien kirjoittajien noudatettava palstoja koskevia sääntöjä. Muistathan, että olet vastuussa omasta kirjoituksestasi ja sen sisällöstä. Kirjoittajaa sitoo Suomen laki ja lakia rikkovien viestien kirjoittaja voi joutua teksteistään oikeudelliseen vastuuseen ja saada sakkoja.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Oletko tyytyväinen viime tapaamiseemme?

      Vai toivoitko sen menevän toisella tavalla? Miten?
      Ikävä
      71
      2973
    2. Nyt se sit loppuu

      Et ei enää nähdä ja yhteyttä pidetä.
      Ikävä
      46
      2574
    3. Kuoleman pelko katosi

      Olen pelännyt koko elämän ajan kuolemaa mutta yhtäkkiä kun hindut paljastivat totuuksia uskonnoista noin aloin yhtäkkiä
      Hindulaisuus
      432
      2235
    4. Viikonloppu terveiset kaivatulle

      tähän alas ⬇️⬇️⬇️
      Ikävä
      79
      2138
    5. Jos sitä keittelis teetä

      Ja miettis mitä mies siellä jossain touhuilee... ☕️
      Ikävä
      95
      1956
    6. Myötähäpeä kun näkee sut,

      tekisit jotain ittelles. Ihan hyvällä tämä!
      Ikävä
      32
      1712
    7. Huomenta ........

      Huomenta 💗 Tiedän, että tuntuisit hyvälle.
      Ikävä
      12
      1536
    8. Kuhmolainen on selvästi kepun lehti

      Kuhmolaise etukannessa oli Kuva kun Jaskalle annettiin karhu patsas.mutta kukmolaislehti oli niin kepulainen että Jaskan
      Kuhmo
      17
      1487
    9. Mitä nämä palautteet palstalla ovat?

      Joku uusi toimintatapa rohkaista kirjoittajia vai mistä on kyse?
      Ikävä
      27
      1302
    10. Ei mun tunteet

      ole mihinkään kadonnut. Enkä mä sua inhoa tai ole kyllästynyt. Mä ymmärsin, ettet ole kiinnostunut minusta, ainakaan sil
      Ikävä
      20
      1222
    Aihe