Vesa Keskisen ns. Raiskaus

Olemme tässä monien mielestä samalla kannalla, että Vesa Keskinen on syytön, ei hän raiskaisi ketään. Tyttöjenkin kertomukset ovat niin ristiriitaisia äidin poikaystävien. Kaikki asianomaiset ovat myöntäneet Boraboran matka-kiristyksen eli puhuneet pussiin itsensä, isosisko alunalkaen sanoi että ei tiennyt pikkusiskonsa vehkeilleen mitään Keskisen kanssa mutta uudessa lausunnossaa olikin löytänyt tämän verisenä ja tajuttomana.
Ainoa joka koko asiassa on pysynyt samassa ja aidon kuuloisessa tarinassa on itse Keskinen ns. "syytetty" ja Keskisen ystävä.
Kaikki naiset tietävät jos lukevat kunnolla kaikki asiasta tietoon tulleet asiat , että tytöt valehtelee.
Ainut syy tässäkin asiassa on vain raha,maine ja kunnia.
102495
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Keskistä yritetään milloin mihinkin vetää. En osaa uskoa että jätkällä olisi intressejä tuollaiseen touhuun. Keksittyä, sanon minä. Tsemppiä Vesalle vaan.

Äänestä

Raiskaaja ei raiskaa sen takia ettei naisia saisi. Se on sairaus.

Tätä keskisen juttua ei vielä voi mennä sanomaan miksikään ennen kun on tutkittu. Olen joskus ajatellut tuon vesa keskisen touhuiluja tuolla lehtien palstoilla niin, että milloinkahan se tuossa elämän tyylissä mokaa itseensa tai sattuu jotakin, ja pahasti. meno on ollut sellaista. Miekin aikoinani pidin häntä arvossa, mutta lehtitiedot ovat hänen arvostuksen vieneet jo aika päiviä sitten Ihan oikeasti olen miettinyt.

Joku voi hyväkseen pyrkiä käyttämään?

Äänestä

hei mikäköhän juttu on kaiken takana Taas... Ihan oikeasti...ei mitään raiskausta tai -yritystä ole koskaan tapahtunutkaan!!! Poliisikin joutuu varmaan näin toteamaan lähitulevaisuudessa. Eikö olekin ikävää että taas Vesa Keskinen joutuu olemaan ihan turhaan julkisuudessa?!?... Eikö ole kauheaa että kaikkien niiden "kenen kansa taas Keskinen seurusteleekaan"- otsikoiden jälkeen tulee tuollaiset otsikot iltapäivälehtiin? Voi ei, nyt Keskinen saa TAAS olla julkisuudessa. Nyt tälläkertaa vaan tällaisella jutulla. Eikö olekin ikävää juuri kun lehdet alkoivat olla rauhottuneita Keskisen suhteen. Voi ei... KOKO suomi puhuu nyt Keskisestä taas...Olisi todella ikävää kun oma kuva komeilee päiväkausia otsikoissa ja ihmiset vaan puhuvat... Ja sitten todetaan VARMASTI että jutuilla ei ollutkaan todellisuuspohjaa ollenkaan...

Äänestä

mieleen tämä Big Brother juttu.Nainen humalassa ja mies "kähmii",nainen sanoo "älä".Niin siis muuta ei tarvittu,kun jo syyte tuli!
Jutuista päätellen tämä Tyttö ollut aikamoisessa tuiskeessa,entä jos onkin sanonut Vesalle;"älä".Riittänee ainakin syytteen nostamiseen.

Äänestä
  • Tämä on aivan täyttä paskaa..keskinen ei ole raiskannut ketään...tunnen nämä kaksi tyttöä jotka ovat tämän takana ja voin sanoa jo senkin perusteella, ettei jutussa ole mitään perää..toivottavasti joutuvat linnaan...

    Äänestä

  • varma syyllinen!!!puollustakaa te vaan !!jos tietäisitte äijän tavat!!!niin oisitta ehkä eri mieltä

    Äänestä

  • barbie-anal kirjoitti:

    varma syyllinen!!!puollustakaa te vaan !!jos tietäisitte äijän tavat!!!niin oisitta ehkä eri mieltä

    Huonot tavat eivät vielä tee raiskaajaa tai seksuaalista hyväksikäyttäjää. Kun ollaan tukevassa humalassa, niin hyvin usein sattuu ja tapahtuu, eikä ne tapahtumat seuraavana päivänä enää tunnukkaan niin mukavilta. Joskus aletaan vaatia hyvitystä omasta sekoilusta.

    Äänestä

Jokainen sana tarinassasi on valhetta. Tyttöjen ja äidin kertomukset ovat pysyneet justiinsa totuudenmukaisina. Olen nimittäin lukenut asiakirjat. Lisäksi kaikki tyttöjen puheet ovat muullakin tavalla todistettavissa paikkansapitäviksi. Keskisen tarinat sensijaan muuttuvat kerta kerralta jopa niin paljon että osa hänen puheistaan on tarvinnut jo hävittää. Samoin hänen "todistajansa" kertomus on kerrassaan erilainen joka kerta.Kukaan asianosaisista ei ole puhunut missään vaiheessa mistään kiristyksestä, eikä sellaisesta ole myöskään ketään syytetty. Isosisko oli soittanut jo kartanolta ainakin 4:lle ihmiselle löytäessään pikkusiskon verissään makaamasta, eikä saanut tätä hereille. Keskinen kertoo lehdille mitä tykkää, ja luonnollisesti omaa etuaan ajaen. Tytöt eivät halua julkisuutta, vaikka sitä epäilemättä on tarjottu, ja hyvästä hinnasta.Se ei kuitenkaan tarkoita sitä, ettei heillä olisi asiaan mitään sanottavaa. Ovat vaan senverran fiksuja että tajuavat että heillä on oikeus yksityisyyteen. Prosessi on kuitenkin hyvin raskas ja pitkä, ennenkuin raiskausasian käsittely saadaan päätökseen.
Sanot: ainut syy...raha, maine ja kunnia. Tajuatko edes kuinka väärässä olet. Ainoa joka tästä prosessista yrittää taloudellisesti hyötyä on Keskinen. Hän myös toi asian julkisuuteen tyttöjen suureksi suruksi. Normaalistihan raiskausasiat on 50 vuotta salaisia, mutta hänpä päätti ottaa taas ilmaista mainosta ja loistaa naama meikattuna lehtien lööpeissä. Ja tästäkin teostaan vaati tytöiltä korvausta, vaikka ihan itse änkesi julkisuuteen raiskausjuttuaan repostelemaan ja näin itse tahrasi mainettaan. Vanhemmalla sisarella oli Keskisen kanssa pari vuotta kestänyt seurustelusuhde. Jos hän olisi halunnut julkisuutta, hän varmasti olisi sitä seurusteluaikana saanut riittämiin jos olisi halunnut. Niin että mietipä vähän mitä kirjoittelet!

Äänestä
  • Kohta kymmenen vuotta vanha juttu, mutta oikaistaanpa jos joku muu sattuu eksymään ja lukemaan tätä vanhaa häränkukkuasi.

    https://www.iltamakasiini.fi/artikkeli/373753-videokuvaus-pelasti-vesa-keskisen-vankilalta-raiskaussyytteessa-axl-smithin-tapaus

    Keskinen "änkesi" asiassa julkisuuteen juuri sinunlaistesi vääristelijöiden takia, koska päivänvalo on monessa asiassa se paras desifiointiaine ja kun asia tuodaan julkisuuteen se leikkaa kaltaistesi vääristelijöiden valheet alkuunsa ja antaa ihmisille mahdollisuuden puolustautua panettelua ja valheita vastaan.

    Ai että ihan "verissään makaamassa"? Kun Keskisen pelastanut videoaineisto näytti siskokset naureskelemassa, juomassa alkoholia ja polttamassa tupakkaa Keskisen pihalla väitetyn raiskauksen jälkeen ilman kiirettä yhtään minnekään ja minkäänlaisia jälkiä vammoista tai traumoista.

    Alkoholin tissuttelun lienee ollut tarkoitus toimia desifiointina "raiskatun" verijälkien poistamiseen? Tupakalla sitten varmaan kutistettu verisuonia että vuotaminen loppuisi?

    Korvauksen vaatiminen oli täysin oikeutettua etenkin kun naisten valheet olivat selvästi suunnitelmallisia ja keitetty kokoon sekä hyötymistarkoituksessa että tuhoamaan Keskisen maine.

    Mikä lainsääsäännöstä vielä selvästi puuttuu on että väärien syytösten tekijät joutuisivat kärsimään vastaavan rangaistuksen minkä heidän uhrinsa olisivat joutuneet kärsimään jos teot olisivat olleet todellisia.

    Moiset valehtelijat vaikeuttavat todellisten uhrien asiaa ja tuhoavat viattomia elämiä ja yleensä pelkän rahan takia. Kunnon rangaistukset edes toivottavasti vähentäisivät pahimpia tapauksia.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


E-Pläänen kirjoitti:

Olemme tässä monien mielestä samalla kannalla, että Vesa Keskinen on syytön, ei hän raiskaisi ketään. Tyttöjenkin kertomukset ovat niin ristiriitaisia äidin poikaystävien. Kaikki asianomaiset ovat myöntäneet Boraboran matka-kiristyksen eli puhuneet pussiin itsensä, isosisko alunalkaen sanoi että ei tiennyt pikkusiskonsa vehkeilleen mitään Keskisen kanssa mutta uudessa lausunnossaa olikin löytänyt tämän verisenä ja tajuttomana.
Ainoa joka koko asiassa on pysynyt samassa ja aidon kuuloisessa tarinassa on itse Keskinen ns. "syytetty" ja Keskisen ystävä.
Kaikki naiset tietävät jos lukevat kunnolla kaikki asiasta tietoon tulleet asiat , että tytöt valehtelee.
Ainut syy tässäkin asiassa on vain raha,maine ja kunnia.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu