Osaako joku kokenut sanoa, miten Zell am Seestä pääsee esim. Grossglockerin jäätikköalueelle. Eli meneekö mahdollisesti busseja yms.? Luin jostain että ehkä jotain Postbussin tapaisia liikennöi alueella, mutta jos jollakin on tarkempaa tietoa, otan mielelläni vastaan !
Zell am See
2
1212
Vastaukset
- jäätikölle
Katso www.oebb.at ja vasemmasta palkista valitse Postbus>Verbindung suchen. Kohteeksi Heiligenblut Ktn (Kärnten). Löytyy yhteys junalla ja vaihto bussiin, ei tosin kulje kovin montaa kertaa päivässä! Aika eristyksissä oleva paikka, auto olisi tietty paras vaihtoehto.
- dfsadfasdfds
Yksi mahdollisuus on matkatoimistot, aurinkomatkat ja myös paikalliset toimistot tekevät retkiä. Aurinkomatkojen retkille voi osallistua, vaikkei ole heidän matkoilla (kyllä heille raha kelpaa..). Hinnat ei niissä niin kalliita ole, ettei voita mitä vaivaa ja odottelua yleisistä kulkukuneuvoista tulee. Myös kansainvälisiä retkiä tehdään,zell am see en tarkkaan tiedä, mutta söllissä nämä eri matkanjärjestäjät (aurinkomatkat sun muut) olivat samassa toimistossa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Eli persujen rääkyminen Marinin hallituksen velanotosta oli sitä itseään
"Valtiovarainministeriön mukaan Marinin hallitus lisäsi valtion pysyviä menoja 3 miljardia eikä 11 miljardia euroa." El1256639MTV3 - Auerin poika todistaa videolla, miten Anneli pahoinpiteli lapsia!
Kello 10.04 – Ainakin kerran viikossa se löi. Löi muitakin sisaruksia, mutta ei isosiskoa. Nuorinta siskoa en ole nähny545692Orpon hallitus paskoi kaikki hommat
ja "yllätäen" ilmestyi raportti Marinin hallituksen tuhlailusta, raportti tuli kuin TILAUKSESTA.794438NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu
narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun894321Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois
Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja1164112Mikä piirre kaivatussa on sinulle se juttu?
Tunnetko kaivattuasi vai onko hän haavekuva, jota et edes tunne? Joskus tää asia ei ole niin selvää.841456HihhuIi-Päivi täpinöissään Viktorin tapaamisesta
Eiköhän nyt kaikille ole vihdoin selvää kenen joukoissa tämäkin putinisti seisoo. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a271270- 811267
- 3421266
Onko kaivattusi muuttunut sinä aikana
Kun olet hänet tuntenut? Jos, mihin suuntaan? Mistä epäilet muuttumisen johtuneen?35988