Gildetun

kesällä .....

Onko kenelläkään kokemuksia Kvaeningsfjelletissä sijaitsevasta Gildetun motellista / mökeistä ?
Tarkoitus olisi yöpyä yhden yön mainitussa paikassa jos tuntuu sopivalta paikalta matkalla Altaan.
Ajankohta olisi elokuun alkupäivinä.

6

2071

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • hotellisivulle
    • Anni

      Olen muutaman kerran yöpynyt ao paikassa. Viimeisimmästä kerrasta on nyt jo muutama vuosi. Toivottavasti ovat vähän kohennelleet paikkoja - yleisvaikutelma oli viime kerralla jo aika kulunut.

      Maisemahan siellä on aika upea. Paikka on myös turistibussiryhmien suosiossa, josta johtuen sinne ei välttämättä mahdu etukäteen varaamatta.

      Ja jos varaat, niin malli 'mökki' on sitten se oikea. Hotelliosa on turhan tavallinen.

      Ruokapuoli ei ollut mikään ihmeellinen. Melkein sanoisin, että päivän pääateriaa ei kannata jättää sinne. Ja omat aamiaistarvikkeet voisi olla - aamiaisen hinta/laatu ei kestä tarkastelua.

      • kesällä .....

        Kiitos kommenteista,varsinkin Annille.Meille riittää
        vähän vaatimattomampikin ,tarkoitus on nauttia matkaseurasta eikä välttämättä niinkään majoituksesta...kunhan nyt ei mikään murju olisi.
        Ajoin viime kesänä paikan ohi mutta ei tullut poikettua ko.paikassa.Maisemat kyllä oikein hienot.
        Mutta olisi vain sopivassa paikassa ,Altassa meininki mennä Park Hotelliin joksikin aikaa.


    • Tunturin poika

      Suosittelen.Huoneista mahtavat maisemat ja majatalo muutenkin erinomainen. Mökit näytti olevan ok.

    • Bussinkuljettaja

      Olen yöpynyt. Ei huippumajoituus, mutta yksi yö menee mukavasti. Rauhallista on ollut. Ei ole minulle sattunut häiriöitä. Ruoka hyvää. Maisemat huhhuh.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi

      Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit
      Maailman menoa
      98
      6158
    2. KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!

      STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
      Maailman menoa
      349
      5627
    3. Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?

      On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei
      Maailman menoa
      57
      2663
    4. Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta

      Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-2000011780852
      Maailman menoa
      107
      2078
    5. Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti

      Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT
      Maailman menoa
      107
      1788
    6. Onko kaivattusi

      liian vetovoimainen seksuaalisesti?
      Ikävä
      125
      1734
    7. Puolen vuoden koeaika

      Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro
      Ikävä
      19
      1623
    8. Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan

      Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju
      Kotimaiset julkkisjuorut
      180
      1277
    9. On todella hassua

      Ajatella että pitäisit erityisen kuumana tai seksikkäänä?
      Ikävä
      73
      1187
    10. Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan

      Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään
      Maailman menoa
      33
      1038
    Aihe