Eipä

tupakki enneä! Jopa on heleppo hengitteä, raetista ilimoa. Kiitos laen loatijoelle!
2379
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

puhut vähän mutta asiaa.

Äänestä
  • Ei tuo pitemmän päälle tule onnistumaan. Ajatelkaapa, kun kapakkalaiset joutuu kovassa humalatilassa pihalle polttelemaan, ei siinä katsota, minne se palava natsa heitetään. Kohta on lehdet täynnä rouhuavia tulipaloja, siinä menisi ämmänsaaren ainoatkin kapakat, joten sen jälkeen tulee kalliiksi matkustella muualle, että saisi bailata. Tuskin Suomussalmella on varaa rakentaa uusia kapakoita hetimilleen.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


haese kirjoitti:

tupakki enneä! Jopa on heleppo hengitteä, raetista ilimoa. Kiitos laen loatijoelle!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu