Voiko..?

Voiko kaneille laittaa omatehdyn puisen maalatun hökkelin? Vai mitä kanille käy jos se jyrsii maalattua puuta?
2102
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Ei kannata laittaa sellaista joka on maalattu, kani voi sairastua tai jopa kuolla jos se jyrsii sitä, koska se maali voi olla myrkyllistä!

Äänestä

Rakentele vaan kaneille "hökkeleitä", meidän kanit ainakin tykkää puurakennelmista, mutta maalaaminen ja lakkaaminen pitää jättää pois! Siis ihan käsittelemättömästä puusta, kiitos! :)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Pekka Puupää kirjoitti:

Voiko kaneille laittaa omatehdyn puisen maalatun hökkelin? Vai mitä kanille käy jos se jyrsii maalattua puuta?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu