Ihanaa Tainio ja muut

Rupusakkia

Kyllä taas on lehdissä arvailtu pystyykö Litmanen pelaamaan ja Tainio on omasta mielestä huippu että Suomen joukkue on maailman paras nyt.
0-2 tappio surkeimmalle vastustajalle ja tuskin tämän jälkeen liput menee kaupaksi Suomen maajoukkueen peleihin. hah hahhaaa.
Nämä ulkomailla pelaavat pullanössöt Tainiot surkeita menisivät takaisin sinne missä pelaavat ettei häpäise Suomea taas.
Late

3

308

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • asddfsdfg

      Katsos kun muualla maailmassa välitetään jalkapallosta enemmän kuin pelkästään pari kertaa vuodessa maaotteluiden aikana.

      Suomessa futis on suurin piirtein yhtä suosittua kuin Yhdysvalloissa.

    • peliä seurannut

      et näköjään seurannut peliä?? tainio pelasi 25min, eikä litmanenkaan enempää, joten näihinkö kahteen pelaajaan suomi kaatui?? ennemminkin hyökkäyspään tehottomuuteen..

      • tainoit

        jossa Suomi tulee koskaan pärjäämään jalkapallossa, on piirinmestaruussarja!

        Lopettaisivat nyt sen suomi-futis -hypetyksen kun siitä ei kerran tule yhtään mitään.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä se Mira Luodin ohjelma oli?

      Ja onnistuiko hiljaiseksi maksaminen sittenkään, jos myöhemmin sanoo, että tuollaista tapahtunut? Ihmiset alkaa pohtiin
      Maailman menoa
      269
      9872
    2. IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!

      "IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its
      Maailman menoa
      316
      7057
    3. Verinen koira

      Mikä juttu on tämä Karhumäellä pyörinyt verinen koira? Oliko hyökännyt jonkun kimppuun?
      Imatra
      83
      1832
    4. Eemeli Peltonen teki itsemurhan eduskuntatalossa

      Kevyet mullat sitten vaan. Ei mulla muuta.
      Maailman menoa
      106
      1474
    5. Mira Luoti, Vain Elämää

      kausi 8. mukana aluksi mm. Terhi Kokkonen ja Mira Luoti. taustalla myös Danny ja Kashmir. paljonko 1+1 olikaan?
      Maailman menoa
      6
      1461
    6. Faktat kehiin!

      kauanko aiot odottaa kaivattuasi? ja miks?
      Ikävä
      109
      1171
    7. Mira Luoti koki seksivvaltaa sarjan kuvauksissa. Otti hyssyttelyrahat mutta nyt julkistaa asian?

      Kun hyvin tietää että helppo päätellä mikä ohjelma kyseessä. Ja jos koki oikein "väkivaltaa" eli raisk, niin edesvastuut
      Kotimaiset julkkisjuorut
      75
      1119
    8. Mopokeulija

      Poliisit saisivat käydä noukkimassa sinipuseroisen keulijan tuota pikaa. Koulureppu selässä yhdellä pyörälla S-Marketin
      Haapavesi
      47
      926
    9. Sonnisen turha valitus selvästä asiasta !

      Nyt tuli sellainen valitus jossa ei järjen häivää, Sonninen ja koko hallinto munaa itsensä. Hänestä on tulossa pilkunnus
      Ähtäri
      24
      780
    10. MUISTATTEKO SEN?

      Karhean tummansövyisen raastavsn huudon : RYKIKÄÄ! NIITÄ RAATOJA@ RÄKIKÄÄ NIITÄ EAATOJA!btämän paeoni aina toivotti rakk
      Joukkoliikenne
      312
      752
    Aihe