kaikki ovat, kun on niin hiljaista? Itse en ollut yksissäkään. Kuohuviinipullo löytyi ja skoolasimme, löytyi ylioppilas 45:n, 9:n ja 7:n vuoden takaa. Oma ylioppilaaksituloni oli suuri ilon aihe, mitä juhlittiin koko yö yhden luokkatoverin kotona, mistä kesäaamussa pyöräilin kotiin.
Ylioppilasjuhlissako
5
510
Vastaukset
- Kalle-Aaretti
(Tosin olimme elämänkumppanni kanssa puoleltapäivin jättämässä viimesen jäähyväisen ystäväperheemme vammaansa menehtyneelle pojalle)
Surujuhlan jälkeen oli ilo tavata taas sukuaan yliopilasuhlissa suku noin laajasti käsittäen.
Ylioppilas itse oli tietenkin best in ballet, päästyään Tampereen tekniseen yliopistoon iliman pääsykoetta. Vaan ei äitinsä isänsä akateemiset kasvot ollee kivestä veistetyt.
Ja "minullahan" vaimon puolesta juhlivaa sukua riittää.
Ja riittää sisaruksilla intoa kulkea viisikymppisinäkin onnittelemassa sekä ruusuntuonnissa kahdessa kolmessa paikassa ympäri Suomen, kun samaankin vuoteen ylioppilaita on usiampi siunaantunut.
ps. josko jokusilla kielioppi-ihmeillä on tarve panna pilikkuja kohoralleen, niin siitä vaan mestarit.- KristaTee
maailmaa kaada. Kyllä noita pilkunviilaajia riittää muutenkin. Joten jatketaan (ne jotka täällä vielä käy) pilkuilla tai ilman.
KristaTee kirjoitti:
maailmaa kaada. Kyllä noita pilkunviilaajia riittää muutenkin. Joten jatketaan (ne jotka täällä vielä käy) pilkuilla tai ilman.
oli ilta, lienee tosiaan juhlia monella riittänyt. Sitten tietysti mökit kutsuvat, kun kesä tulee, varmaan kesäaika hiljentää palstat.
Sekin vaikuttaa, kun niitä viestejä lentää taivaan tuuliin...- KristaTee
Tellastiina kirjoitti:
oli ilta, lienee tosiaan juhlia monella riittänyt. Sitten tietysti mökit kutsuvat, kun kesä tulee, varmaan kesäaika hiljentää palstat.
Sekin vaikuttaa, kun niitä viestejä lentää taivaan tuuliin...Niin muuttuu maailma, Telluseni. Ennen oli hauskaa.
Ellet kenellekään kerro, paljastan salaisuuden? Hyvä. Siis: kävin tuolla taempana mutisemassa itsekseni ja kyllä tuntui hyvältä. Sain oikein rypeä itsesäälissä.
- ..............................
.............................................................................................
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1381329
Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä39916Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad35661- 14600
Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..46597Miksi Lapset kiusaa yöllä
Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä26588- 25565
Ajatteletko ollenkaan minua
Naiselle, jonka kanssa vahva tunne yhteydestä. Jota kipeästi kaipaan, mutta jota ei juuri näe. Onko siitä jo kolme vuott30557Sama ransetti taas!
Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver17553Viimeinen lankafest
Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .17523