disflatylistä.......

miten ootte antaneet vauvoillenne disflatyl-tippoja? siis tarkotan että ootteko antanu ennen ruokaa tai maitotippaan sekotettuna? entä onko näistä tipoista ollut teille apua masuvaivoihin ja jos niin ovatko kuinka nopeesti alkaneet vaikuttamaan?
2200
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Meillä annetaan disflatylit ihan lusikalla, suurinpiirtein samoihin aikoihin joka päivä (en sinänsä tiedä onko sillä ajalla väliä).. Maitoonhan ne voi sekoittaa, mutta meillä poika ei siitä "ananaksen" mausta niin paljon tykkää että jois sen maidon sitten =) Apua on ollut huomattavasti enemmän kun cuplatonista!

Äänestä

Meidän vauva sai Disflatylistä enemmän masuvaivoja. Öisin en antanut niitä ollenkaan ja nukkui kuin tukki. Päivisin annoin säännöllisesti, mutta huusi ja huusi vaan. Nyt kolmas päivä ilman ko lääkettä ja vauva on yhtä hymyä =)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


iitutypy kirjoitti:

miten ootte antaneet vauvoillenne disflatyl-tippoja? siis tarkotan että ootteko antanu ennen ruokaa tai maitotippaan sekotettuna? entä onko näistä tipoista ollut teille apua masuvaivoihin ja jos niin ovatko kuinka nopeesti alkaneet vaikuttamaan?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu