Heinäkuun alussa jurmalaan. Halutaan tietoja majoitusvaihtoehdoista. Netissä aika hinnakkaita vaihtoehtoja. Löytyykö mahdollisesti muita asiallisia vaihtoehtoja?
Jurmalassa edullisia majotuksia?
9
2854
Vastaukset
- jurmalaan
Jeps.. minuakin kiinnostaa onko Jurmalassa esim. halvempaa huone ja aamiainen systeemiä niinkuin Virossa. Netistä en sellaista löytänyt ??
- ehdotusta
Etsin pari vuotta sitten edullista majoitusta ja vaikeaa oli. Jurmalassa ei ole tarpeeksi majoituspaikkoja ja hinnat ovat korkeat. Itse valitsimme huoneistohotelli Concordian(myös nimellä Konkordija). Sijaitsee Majorissa, mutta kauempana rannalta. Sinänsä viehättävä sijainti niiden ihanien omakotitalojen keskellä, mutta rannalle ainakin 15 min. matka kävellen. Täksi kesäksi on ajateltu mennä taas aivan rannalla sijaitsevaan Baltic Beach hotelliin, sen standard huoneisiin. Siinä hotellissa on myös eritttäin kalliita huoneita, mutta nämä, joissa ikkunat eivät ole rannalle päin, ovat melko edullisia. Toinen juttu on vaan se, että mahtaako olla enää tilaa täksi kesäksi.
- takas
http://www.matkavekka.fi/www.matkavekka.fi/VasenNavi/Kylpylämatkat/Latvia/Matkan aikana.htm
http://eng.meeting.lv/regions/jurmala.php
http://www.nexteurope.com/
http://www.visitjurmala.com/
http://www.jurmalatour.lv/
http://www.nexteurope.com/tourism/
http://www.karavaanarit.fi/ajankohtaista/uutiset_ja_tiedotteet/?x29263=31396
- -yksi
Tässä olisi vielä yksi paikka, hyvä sijainti ja edullinen hinta.
http://www.elinahotel.lv/karte.htm - Asiakas se on suomalainenkin
Jurmala on ylihinnoiteltu ja tyly paikka. Menkää minne vaan, mutta ei sinne.
Baltian kierroksellamme viime vuonna kaikkein kallein (ja ainut mahdollinen) ja huonoin majoitus oli Jurmalassa, Lielupe. Se on eläkeläisten paikka, sekä suomalaisten että muiden. Palvelu sekä hotellissa että lähistön ruokapaikoissa on tylyä, neukkumeininki.
Olen ennenkin käynyt Latviassa, mutta en mene enää. Eikä ollut kyse meidän asenteestamme, vaan heidän. Asiakas äänestää jaloillaan.
Liettua on aivan toisenlainen, hyvää ja ystävällistä palvelua. - halpa ja siisti
Olimme juuri kolme yötä Guest House "24":ssa. Paikka oli ihan Jurmalan rautatieaseman vieressä, rauhallinen, vasta kunnostettu ja siisti. Huonehinta ilman aamiaista oli n. 40 latia/2hh. Hyvä sijainti ja ystävällinen "emäntä", joka ei tosin puhunut englantia. Varasin majoituksen Jurmala Tourin kautta (www.jurmalatour.lv). Suosittelen!
- hintaa
Siis yön hinta oli alle 30 latia /2hh.(Kolme yötä maksoi alle 60 €/hlö)
- floyd2
ei taida löytyä, mutta jos lomailet muualla latviassa niin löytyy !!
www.jurmala.lv
http://www.medzabaki.lv/
www.traveller.lv - Ripa70
Booking.com:n kautta voi katsella hotelleja Jurmalasta:
http://www.booking.com/city/lv/jurmala.html?aid=311544
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Taisin tehdä virheen
Kaipaan sua enemmän kuin kuvittelin. Luulin, että helpottuisin, mutta olinkin täysin väärässä. Vieläkö vastaisit minulle523335Hyvä että lähdit siitä
Ties mitä oisin keksinyt jos oisit jäänyt siihen, näit varmaan miten katoin sua.... 😘🤭😎💖472782Koronarokotus sattui oudon paljon nyt sairaanhoitaja Tanja 46 istuu pyörätuolissa
Pitkä piina piikistä Kun Tanja Vatka käy suihkussa, tuntuu kuin ihoa revittäisiin raastinraudalla irti. Hän on kärsinyt1462582Nyt tuntuu siltä, että on pakko päästä puhumaan kanssasi
Tuntuu että sekoan tämän kaiken takia. Miehelle572291Olisitko mies valmis?
Maksamaan naisellesi/vaimollesi/tyttöystävällesi elämisestä syntyvät kulut, ruokailun, vuokran ja muut välttämättömät me3552014- 1511634
- 761485
vieläkin sanoa voin...
💖💛💖💛💖💛💖💛💖 💛 Beijjjbeh 💛 Kaks vuotta tänään täällä. Miten hitossa jotkut on jaksaneet kymmeniä vuos231308Nainen onko sulla supervoimmia ?
Voisitko auttaa miestä mäessä? Tarjota auttavan käden ja jeesata tätä miestä? Tai antaa olla et sä kuitenkaan auta.371271- 241164