minidisc

minä vaan

3

1157

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Jos tallentelet analogilähteistä, eikä materiaalin saaminen tietokoneelle ole tarpeen niin huuda vaan. Tosin kyse on poistuvasta teknologiasta ja siten tallenteiden ikä on rajattu. Kun tuo hajoaa voi hyvinkin olla, että kaikki tallenteesi menevät samalla käyttökelvottomaksi.

      Jos suunnitelmasi on hankkia kaksi minidisc-soitinta ja alkaa minidiscin käyttö niin unohda koko idea. Tietokonepohjaiset systeemit ovat paljon parempia. Sensijaan jos on jo materiaalia paljon minidiscillä on tilanne tietysti eri. Muista, että kyse on 15 vuotta vanhasta teknologiasta.

      • MiniRisk

        Samaa mieltä. Ostin aikoinaan sonyn mds je500 md-soittimen mikä on nyt pölyttynyt kaapissa vuosikausia! Sinänsä kätevä laite että kappaleen saa poistettua napin painalluksella ja levyn tyhjennettyä, mutta ei sellaisen hankkimisessa enää nykypäivänä ole mitään järjeä.


      • tallennuslaitetta joka
        MiniRisk kirjoitti:

        Samaa mieltä. Ostin aikoinaan sonyn mds je500 md-soittimen mikä on nyt pölyttynyt kaapissa vuosikausia! Sinänsä kätevä laite että kappaleen saa poistettua napin painalluksella ja levyn tyhjennettyä, mutta ei sellaisen hankkimisessa enää nykypäivänä ole mitään järjeä.

        on valmis tilanteessa kuin tilanteessa tallentamaan eri lähteistä...silloin Minidisc puolustaa paikkaansa, tietsikkaa kun on perkeleen vaikea raahata jokapaikkaan vaikka oliskin läppäri ja ala nyt pelkästään esim. sanelukoneena käyttämään läppäriä, ehei.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin

      Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http
      Maailman menoa
      246
      4502
    2. Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi

      se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?
      Maailman menoa
      123
      2949
    3. Miten löydän sinut

      Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit
      Ikävä
      41
      2712
    4. Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla

      Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?
      Heinola
      78
      1689
    5. Vaikea tilanne

      Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te
      Ikävä
      105
      1532
    6. Milloin kaivatullasi

      .. on nimipäivä?
      Ikävä
      51
      1251
    7. Kehtaisitko näyttäytyä

      kaivattusi seurassa?
      Ikävä
      89
      1185
    8. Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!

      Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En
      Maailman menoa
      203
      1054
    9. Missä kunnassa kaivattusi asuu

      Kuinka tarkkaa uskalla sanoa?
      Ikävä
      46
      1017
    10. Ne viimeiset kerrat

      Kun katsoit minua niin lämpimästi. En unohda sitä ❤️
      Ikävä
      59
      1003
    Aihe