Tiesittekö RAV4'06-07 käyttäjät, että TCS/VSC :n saa poiskytkettyä ihan kohtuu yksinkertaisesti ohjaamosta käsin tietyllä toimenpidesekvenssillä ?
Vastaukset 8
- tietysti
käyttää harkiten ja vain niissä harvoissa erikoistilanteissa missä tämä tarvii tehdä.
- Kiinnostaa.
Itsellä on Kia Sportage jossa on painonappi ESP:n poiskytkemiseksi, mutta sen verran kiinnostaa tuo Toyotankin tapaus, että kerro ihmeessä mikä se toimenpidesekvenssi on. Mainitaanko tuo ohjekirjassa, ja tuleeko mittaristoon varoitusvalo, jos ajonvakautus on kytketty pois?
- tietoa
Kiinnostaa. kirjoitti:
Itsellä on Kia Sportage jossa on painonappi ESP:n poiskytkemiseksi, mutta sen verran kiinnostaa tuo Toyotankin tapaus, että kerro ihmeessä mikä se toimenpidesekvenssi on. Mainitaanko tuo ohjekirjassa, ja tuleeko mittaristoon varoitusvalo, jos ajonvakautus on kytketty pois?
Oheisella sivulla asia esitetty varsin selkeästi:
http://www.spokanister.net/vehicles_RAV4_VSC_TC.htm
Ei tätä mainita ainakaan eurooppalaisissa ohjekirjoissa. Suomen maahantuojalta tätä tietoa ei ole annettu vaikka pyydetty. Mittaristoon syttyy tcs/vsc valo päälle. Testattu on, että valo todellakin syttyy(2.0 aut). Järjestelmät taas mukana toiminnassa kun sammutetaan moottori ja käynnistetään uudelleen. - hyvä juttu
tietoa kirjoitti:
Oheisella sivulla asia esitetty varsin selkeästi:
http://www.spokanister.net/vehicles_RAV4_VSC_TC.htm
Ei tätä mainita ainakaan eurooppalaisissa ohjekirjoissa. Suomen maahantuojalta tätä tietoa ei ole annettu vaikka pyydetty. Mittaristoon syttyy tcs/vsc valo päälle. Testattu on, että valo todellakin syttyy(2.0 aut). Järjestelmät taas mukana toiminnassa kun sammutetaan moottori ja käynnistetään uudelleen.Kokeilin eilen rav4 x tuota ja toimii hyvin.
Toson hiekalla ei ole niin paljon iloa kuin talvella, tuossa mallissa meinaan tappaa vauhdin alkuunsa jos vähänkään yrittää ajaa kovenpaa.Viime talvena otin kokeeksi sulakkeen pois ja käy se niinkin mutta tämä on ylivetojuttu kun ei tarvitse irroitta mitään.
luistoneston ja ajohallinnon poiskytkentä
luston ja ajhallinnon poiskytkentä
luistoneston poiskytkentäohje
- Anonyymi
No voi hitto! Pitikö noita sekoiluja varten oikein nimimerkki rekisteröidä?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Orpo pelästyi, kun asiat tulivat ilmi ? Hallitus ei enää tuekaan Garden hanketta
Pääministerinä Orpo on vastuussa hallituksensa päätöksenteosta. Hallitus päätti avokätisestä tuesta hankkeelle, joka ei3391165Martinan tyttärestä hieno haastattelu IL
Martina on kasvattanut fiksun tyttären.3981095- 102905
- 82817
- 78792
- 82746
- 37676
- 50675
Mä olen tosi
Ylpeä sinusta 🫂 Ajatuksissani pyydän sulle paljon suojelusta ja varjelusta. Sinua rakastettaan ja susta välitetään. Mui39670- 103664