Miten edetään?

Morsian -07

Hei!

Miten siis nyt edetään... Talvella varattiin kirkko kirkkoherranvirastosta ja nyt pitäisi soitella uudelleen ja sopia tarkemmin asioista, mitä siis on tärkeä muistaa selvittää? Ja miten tämä homma yleensä etenee tästä?
Kiitoos!!!!

3

967

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 070707

      Samalle virkailijalle, jolta kirkon varasit ja sovi tapaaminen. Virastossa sitten oltava molempien mukana, kun haetaan esteettömyystodistuksia ja täytetään pari muuta kaavaketta. Nämä hyvissä ajoin ennen vihkimistä. Hyvällä tuurilla samalla reissulla onnistuu vielä vihkipapin kanssa juttelu vihkimisestä ja systeemeistä yleensä sekä käytännön kuvioiden etenemisestä. Puhelin käteen vaan, siitä se alkaa ja järjestyy. Onnea vaan !!!

      • Morsian -07

        Näin olikin tietysti aikomukseni tehdä, kun vaan tajuaisi selvittää kaiken oleellisen! Esteettömyys on tosiaan jo tutkittu ja todistus siitä visusti tallessa!


      • kruti
        Morsian -07 kirjoitti:

        Näin olikin tietysti aikomukseni tehdä, kun vaan tajuaisi selvittää kaiken oleellisen! Esteettömyys on tosiaan jo tutkittu ja todistus siitä visusti tallessa!

        yhteys pappiin, joka tulee vihkimään.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sannan kirja USA:n bestseller!

      "Congratulations to Sanna Marin's HOPE IN ACTION, officially a USA TODAY bestseller!" Kertoo Scribner. Mitäs persut tä
      Maailman menoa
      195
      11778
    2. Oikeistolainen luki Med mod att leda : en biografi

      ...ei tykänny Sanna Marinista
      Maailman menoa
      29
      8194
    3. Metsäalan rikolliset

      Jokohan alkaa vähitellen kaatua kulissit näillä ihmiskauppaa harjoittavilla firmoilla.
      Sotkamo
      58
      6196
    4. Ruotsalaistoimittaja: "Sanna Marinin saunominen saa minut häpeämään"

      Sanna Marinin kirja saa täyslaidallisen ruotsalaislehti Expressenissä perjantaina julkaistussa kolumnissa.....voi itku..
      Maailman menoa
      171
      5126
    5. Hyvää syntymäpäivää Sanna 40 vee!!!!

      ᕼᗩᑭᑭY ᗷIᖇTᕼᗞᗩY Sister ❣️🥰 🎉🎂✨🍰🥳 🥳🎂🥂 🎉🎊🎁🎈🎂
      Maailman menoa
      42
      4891
    6. Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata

      Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai
      Maailman menoa
      47
      4470
    7. Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi

      Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas
      Maailman menoa
      116
      4373
    8. Missä vaiheessa

      Päätit luovuttaa suhteeni?
      Ikävä
      118
      3855
    9. Juuri muiston ne

      Rakastuneet katseesi. Huh
      Ikävä
      81
      3343
    10. Miten paljon

      Olet halunnut mun kanssa?
      Ikävä
      49
      1844
    Aihe