Ulostus ym tuhoilu

Tervunen

Koira on reilun vuoden ikäinen leikattu tervupoika. Koiran tila on rajattu, mutta jos sattuu aitauksestaan ulos pääsemään, niin pissat ja kakat on kotiinpalaajaa odottamassa. Lisäksi takit on naulakosta raastettu alas (välillä revitty ja välillä vaan tiputettu lattialle). Kengät maistuu myös jos joku on niitä hammasetäisyydelle jättänyt. Ignatia Amaraa (vahvuus 12) syötiin noin kuukausi, mutta mitään apua siitä ei tuntunut olevan, joten se vaihdettiin vahvempaan (30). Lisäksi suositeltiin Rescue Remedy tippoja (niiden tehosta ei osaa vielä sanoa, kun vasta muutaman kerran annettu ja näinä kertoina ei ole aitauksestaan pois päässyt). DAP-haihdutinta kokeiltu myös ilman tuloksia. En nyt muuta infoa osaa tähän laittaa, mutta asiaan vastaavat varmaan kyselevät lisätietoja tarvittaessa.
Kiitokset etukäteen kaikille (asiallisia) neuvoja antaville.
PS. Koira on noin 8 tuntia yksin, mutta tuhoja on ehditty tekemään joskus myös noin vartin yksinolon jälkeen.

3

881

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Loppuu

      Kahden ja kolmen vuoden välillä kokonaan..

      Vuoden ikä on pahin

      Kokemuksia narttu ja uros tervuista ...

      • lopu koskaan

        Ei ne lopu koskaan jos koira huonosti kasvatettu. Belki pitää jo aivan pienenä pentuna opettaa tavoille ja väärä käytös kieltää selkokielellä ja selkotukistuksella( ellei EI toimi)


      • Tervunen

        ...näin käy =)
        Edellisen belgin kanssa tuollaista käytöstä ei ilmennytkään. Tosin se ei joutunut nuoremmalla iällä juurikaan yksin olemaan.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Olet minua

      vanhempi, mutta se ei vaikuta tunteisiini. Tunnen enemmän kuin ystävyyttä. Olo on avuton. Ikävöin koko ajan. Yhtäkkiä va
      Ikävä
      134
      3060
    2. Ruumis ojassa

      Kukahan lie ollu, mistä lie löydetty. No ikävä tataus.
      Oulainen
      7
      1630
    3. Mies pyysi rahaa

      Jälkikäteen kun tarjosi kyydin yhteisestä harrastuksesta kotiini. Mitä vi**... Ei ihastunut mies noin toimi?
      Ikävä
      222
      1354
    4. Jos tapaisimme uudelleen?

      niin luuletko että mikään muuttuisi vai toistuuko meidän historia? Ehkä vähän eri tavalla mutta samoin tuloksin J
      Ikävä
      70
      1191
    5. Mitä piirteitä rakastat

      Eniten kaivatussasi?
      Ikävä
      44
      1171
    6. 37
      1041
    7. Mites nyt suu pannaan

      Kitkiöjoki ja Järvinen solmivat Attendon/Terveystalon kanssa sopimuksen, jonka mukaan sopimuksen irtisanomisoikeus on va
      Sysmä
      38
      1022
    8. Taas Lieksassa tyritty

      Suomalaisten kansallismaisemaa juntit pilaamassa. Nuori tyttö kaupunginjohtajana ei ole sen viisaampi. *S-ryhmän hanke
      Lieksa
      133
      987
    9. Hän on niin

      Hyvännäköinen. Vaikea vastustaa
      Ikävä
      47
      954
    10. Nähdäänkö ensi viikolla

      paikassa joka alkaa samalla kirjaimella kuin etunimesi? Ikävä on sinua. Fyysistä läsnäoloasi.
      Ikävä
      36
      897
    Aihe