Hain toukokuulle toimeentulotukea mutta sosku oli tehnyt laskelmat huhti- ja toukokuulle.Onko mahdollista laskea kahden kkden systeemit vaikka tukea haetaan vain toiselle kkdelle?
Toimeentulotuen hakeminen
Köyhtyy entisestään
2529
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
löytyy edelliseltä kuukaudelta ylijäämää tai alijäämää...
Natsikaupungit:
Hakemiskuukautta edeltävät kuukaudet lasketaan, mutta mikäli pitäisi maksaa enemmän, niin jättävät edellisen kuukauden laskelmat huomioimatta. Mikäli löytyy laskennallista ylijäämää, niin se vieritetään seuraaville kuukausille... mahdollisesti tehdään vielä "vahingossa inhimillinen virhe" ja lasketaan rahoja tuplana. Jos uskaltaa valittaa, niin olisi parempi ettei tulevaisuudessa tarvitse toimeentulotukea.
Sivistyneet kaupungit:
Laskevat myös edelliseltä kuukaudelta ja maksavat toimeentulotukea myös edelliselle kuukaudelle, jos alijäämää jää. Kohtuullisen ylimäärän jättävän jakamatta seuraavalle kuukaudelle.
ei saa ottaa huomioon seuraavana kuukautena
http://gamma.nic.fi/~pnur1/sossu/khop/01-0624.htm
http://www.valtakunta.info