"ei audiota ei videota" ??

kyseessä on digiboxi Samsung 853Z (eli kaapleimalli): television näytöllä lukee iltapäivästä lähtien "ei audiota ei videota" eikä telkkari pysty katsomaan. Jos otan antennikaapelin pois, näyttöön tulee "ei signaalia" (nii kuin pitääkin).
Onko vika boksissa vaiko kaapeliyhtiössä (Joensuu)?
2467
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Joo täällä niinikään Joensuussa näyttää samalla boxilla samaa tekstiä.

Äänestä
  • johan helpotti :-)
    eli vika ei näköjään boksissa vaan "ulkomaailmassa", eli pitää katsoa analogisesti ja tarkistaa huomenna uudestaan...

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


tauno2 kirjoitti:

kyseessä on digiboxi Samsung 853Z (eli kaapleimalli): television näytöllä lukee iltapäivästä lähtien "ei audiota ei videota" eikä telkkari pysty katsomaan. Jos otan antennikaapelin pois, näyttöön tulee "ei signaalia" (nii kuin pitääkin).
Onko vika boksissa vaiko kaapeliyhtiössä (Joensuu)?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu