Plussaa tuli

Moikka tutuille ja tuntemattomille

Tänään pp12 tuli plussa ekaa kertaa elämässäni kolmannesta IVF-hoidosta =) Kyllä nyt taas tekee mieli sanoa toivonsa menettäneille, että toivo se meilläkin oli jo heitetty ja menkkakivut on olemassa parasta aikaa mutta niin se vaan plussaa näyttää. Eilen vielä istuttiin saunassa ja mietittiin, kuka luovuttaisi meille munasoluja... alkionsiirtoja on takana vaikka huru mykke.
91217
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Hieno tunne varmasti ja epätodellinen! Itselläni tänään pp6, ei minkään valtakunnan oireita. Enkä usko todellakaan - valitettavasti - mahkuihimme. Alkio oli 4. viljelypäivä vasta 6 soluinen, kun olisi pitänyt olla jo morulavaiheessa. Silti klinikka siirsi sen, vaikka ihmettelin, kun on niin jämähtänyt alkio. Taisi olla meidän viimeinen siirto... Mutta onnea ja iloa sinulle Kipsu1mja kaikille muille yrittäville plussatuulia toivotan kesän lämmöstä!

Äänestä
  • Hienoa, että epätoivon jälkeenkin on toivoa! Tulin tänne palstalle tänään ensimmäistä kertaa, ja on jotenkin helpottavaa huomata, ettei ole ongelmansa kanssa yksin. Ja että toivoa on!

    Äänestä

  • naisex kirjoitti:

    Hienoa, että epätoivon jälkeenkin on toivoa! Tulin tänne palstalle tänään ensimmäistä kertaa, ja on jotenkin helpottavaa huomata, ettei ole ongelmansa kanssa yksin. Ja että toivoa on!

    Minä myös testasin plussaa jo sunnuntaina, pp9 - mutta tosi haalea oli viiva vielä.
    Tänään, pp11, sitten malttamattomana testasin uudestaan, ja ihan yhtä haalea oli viiva vieläkin.
    Onkohan se huono merkki ? Tulee vaan mieleen että jollei sitä raskaushormonia olekaan tarpeeksi kun ei viiva vahvistu ?
    Oliko sulla ihan vahva viiva testissä, eli ettei tulkinnan varaa jäänyt ?
    Oli mullakin ihan selvä se plussa (siis sen erotti kyllä ihan hyvin) mutta tosi haalee...

    Pelottaa silti vielä eikä uskalla oikein iloita =(.

    Äänestä

oikein paljon minunkin puolesta. En ole pitkään aikaan palstalla käynytkään. Kiva kuulla näitä uutisia. Itsellä kun alkaa toinen ivf hoito kesän jälkeen.

Äänestä

Paljon Onnea plussasta!
Itselläni takana toinen ivf hoito ja nyt menos pp6 eikä mitään oireita, vielä pitäisi viikko piinailla!
Vielä kerran paljon onnea!

Äänestä

pp16 vahvistui plussa.ultraa odotellaan.onnea myös sinulle!

Äänestä

TOSI UPEETA!! OON NIIN ONNELLINEN PUOLESTASI!!

USKOMATONTA ETTÄ NÄIN SIINÄ SITTEN VOI KÄYDÄ.. EILEN SAUNASSA TUUMISKELLAAN TOISTA (ELÄMÄNMAKUINEN KUVAUS..) JA SITTEN VAUVA YLLÄTTÄÄKIN!!

UPEA PLUSSATUULI!! VARMAAN TUNTUU NIIN ONNELLISELTA!!

ISO HALI! T. COSETTE

Äänestä

moikka vaan ja kiitos onnitteluista. Tässä nyt on jo alkanut keskenmenokauhukin painaa päälle vaikkei mitään sellaista nyt oireilekaan. Hermojen pitäminen kurissa onkin näköjään aika vaikeaa.

Äänestä

onnea paljon ja kiitos kun annat minullekkin toivoa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kipsu1 kirjoitti:

Moikka tutuille ja tuntemattomille

Tänään pp12 tuli plussa ekaa kertaa elämässäni kolmannesta IVF-hoidosta =) Kyllä nyt taas tekee mieli sanoa toivonsa menettäneille, että toivo se meilläkin oli jo heitetty ja menkkakivut on olemassa parasta aikaa mutta niin se vaan plussaa näyttää. Eilen vielä istuttiin saunassa ja mietittiin, kuka luovuttaisi meille munasoluja... alkionsiirtoja on takana vaikka huru mykke.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu