jumalinen peli. Leeko palikka miehen seikkailut osa 4.
http://media.ps3.ign.com/media/714/714044/img_3074907.html
http://media.ps3.ign.com/media/714/714044/img_3975843.html
Surkeaa suttu grafikkaa,paska tekstuureilla.
http://media.ps3.ign.com/media/714/714044/img_3975845.html
Lisää suttua. tasaiset seinät ilman mitään yksityiskohtaista pintakuviointia. Ymmärrän hyvin floppyn tapauksessa kun tehot eivät riitä.
http://media.ps3.ign.com/media/714/714044/img_3975851.html
Tässä Snake palikkamies näyttää ihme luikerolta ihan kuin olisi ollut venytettynä jossain.Lisäksi taas huonoa tekstuuria ja tasaista seinää ilman yksityiskohtia.
http://media.ps3.ign.com/media/714/714044/img_3975842.html
Jälleen suttua.
Siinä se teidän jumala peli kehittyy kovaa vauhtia ja lopputulos ei pääse vakuuttamaan.
GT5 kin tulee pettämään teidät pahasti kuminauha tekoälyllä ja ilman vaurio mallia. Varmaan myös GT HD:sta tutut teräksisen lujat mainosnauhat ovat mukana.
http://media.ps3.ign.com/media/714/714044/img_3074907.html
http://media.ps3.ign.com/media/714/714044/img_3975843.html
Surkeaa suttu grafikkaa,paska tekstuureilla.
http://media.ps3.ign.com/media/714/714044/img_3975845.html
Lisää suttua. tasaiset seinät ilman mitään yksityiskohtaista pintakuviointia. Ymmärrän hyvin floppyn tapauksessa kun tehot eivät riitä.
http://media.ps3.ign.com/media/714/714044/img_3975851.html
Tässä Snake palikkamies näyttää ihme luikerolta ihan kuin olisi ollut venytettynä jossain.Lisäksi taas huonoa tekstuuria ja tasaista seinää ilman yksityiskohtia.
http://media.ps3.ign.com/media/714/714044/img_3975842.html
Jälleen suttua.
Siinä se teidän jumala peli kehittyy kovaa vauhtia ja lopputulos ei pääse vakuuttamaan.
GT5 kin tulee pettämään teidät pahasti kuminauha tekoälyllä ja ilman vaurio mallia. Varmaan myös GT HD:sta tutut teräksisen lujat mainosnauhat ovat mukana.
Vastaukset 18
Vanhimmat
En edes jaksanut lukea koko viestiä, kun vaikutti heti ihan perseeltä koko teksti.
Piti ihan oma aloitus tehdä asiasta. Ennakoin et seuraavina päivinä käynnistyy valtava Metal Gear Solid 4jän mollauskampanja forumilla. Ei se mitään, asiantuntevat yhteydet ovat jossain muualla kuin tällä forumilla. =)
pohjasakkaa. Etkä ole siitä viisaimmasta päästä itsekkään. Asiantuntevat ovat nimenomaan tällä palstalla ja kertovat totuuden. Ps3 fanit eivät vain osaa ottaa asiaa,niinkuin se on,vaan muuttavat totuutta ja uskottelevat itselleen miten ps3 on hyvä,eikä se ole flopannut. Se nimenomaan on flopannut ja pahasti.
sitten se aloittaa yleensä yksinkeskustelun itsensä kanssa. pakkomielle?
kun Floppyfanit eivät hyväksy tosiasioita ja ovat menneet sonyn retkuun niin pahasti että pystyvät jopa katsomaan itseään peiliin aamuisin.
Rahat menivät kankkulankaivoon ja floppy poloiset ovat tyytyväisinä ja pelailevat röpöpelejänsä kaikessa rauhassa ja tyytyvät vähempään,vaikka paljon paremman ja tehokkaamman xbox 360 saa paljon halvempaan hintaan. No Jotkin ovat tyytyväisiä vähempään.
Onko sulla oikeesti päässä jotain vialla vai ookkos syntyny tollaseksi?
Kerro vaan jos olet vammainen/mielisairas jollain lailla niin yritämme ymmärtää tota sun käytöstäsi siltä pohjalta, toi ei ole normaalia.
Onko sinusta normaalia käytöstä ihmiseltä hillua päivät pitkät haukkumassa jotain pelikonetta jota et edes itse omista? Toi sun kirjoitustyylis on niin omalaatunen ja läpinäkyvä että sut tunnistaa välittömästi, ja sen perusteella voisin laskematta sanoa että olet kirjoottanut tänne satoja... tai mistä tietää vaikka tuhansia provoviestejä.
Tiedän että psykopaatit saavat nautintoa tollaisesta kun saa ärsyttää muita ja kukaan muu ei mahda viesteillesi mitään,paitsi valvoja (jota ei edes ole!?!?!).
Sinunkin pitäisi hyväksyä se tosiasia että sulla ei ole kaikki kotona, ei millään pahalla.
Koita parantua
hahahaaa
taas jonkin räkspoksi hajalla ja nyt aikaa kirjoittaa tänne
jolla ei ole elämässä kaikki hyvin, koittakaa ymmärtää, sääliksihän tuota jo käy :/
http://media.ps3.ign.com/media/714/714044/img_3975851.h tml
Eihän tuo pahankaan näköinen ollut, ihan riittävän realistisen näköinen, videopeliksi.
Oletkos muuten varma, että tuo "röpö" johtuu konsolista eikä koodauksesta?
Shigeru Miyamoto otti taiteellisia vapauksia Zelda-sarjan visuaalisen ilmeen osalta ja se herätti joissain kateutta, Kojima otti vapauksia jo Metal Gear Solid-sarjan toisessa osassa, enkä epäile etteikö hän hae jotain tiettyä neljännessäkin osassa.
Jotkut unohtavat, että videopelin ei tarvitsekaan olla äärimmäisen realistisen näköinen ja visuaalinen ilme voi palvella peliä monin tavoin. En löydä itse kyllä mitään huomauttamista noista kuvista.
Kojima kyllä tietää mitä tekee, sen verran kova pelikehittelijä on kuitenkin kyseessä. Hänen kansainvälistä arvostustaan ei laske jonkun suomalaisen trollin kyräily tällä forumilla. =)
Jos on seurannut keskustelua esimerkiksi Halo 3n betaversion julkaisun yhteydessä, niin on huomannut monen olleen pettyneen pelin graafiseen ilmeeseen erityisesti moninpelissä. Pelintekijät ovat myöntäneetkin ettei grafiikka ole sitä tasoa, jota annettiin ymmärtää. =) Joillekin tämä voi olla kova paikka, mutta tuskinpa se Halo 3n merkittävyyttä syö lopulta.
hirveesti tuu seurattua ja ei se grafiikka ainoastaan autuaaksi tee. Minusta ainakin esim Halo oli aivan riittävän hieno grafikaltaan, peliksi. Makuja on tietysti monia :-)
Hitmanit pelasin läpi PS2:lla ja hankin samat myös tuolle xboxille. No onhan nuo boksilla vähän paremmat grafikaltaan, mutta eipä tuo pelattavuus ainakaan parantunut.
360 en ole hankkinut, ei tuo pelitarjonta oikein innosta, samaa räiskintää ja ajoa komeammalla kuorrutuksella. Samoin PS3 on vielä kaupassa, hinta liian kova, jos haluaa vain pelikonsolin ja eipä sitä kannata tuohon 50 hertsin putkitelkkariin laittaa :-)
nyt kyllä floppyfaneihin kolahti tosi pahasti,kun sony ei ole pitänyt lupauksiaan. Eikä se minun vika ole jos Flopylle ei ole pelejä. Elkää siis minua haukkuko.
ykskään noista sun paskoista provoista, ainoa mikä tässä on kolahtanu on sun oma kallo!
Isäs oli "leeko palikka mies" ku sua teki!!!
sulle legot silmiin kun niitä joka puolella näät:)
Tuota kannattaa odottaa. Kiitti linkistä.