Mistä voi johtua sellainen että kun jammun kone on käynnissä, siitä lähtee ääntä?
Onko kellään tietoo mistä johtuu?
Onko kellään tietoo mistä johtuu?
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
moottorin sisällä tapahtuvasta palamisprosessista ja sen pulsittaisuudesta. Ääntelyn aikana tarkkanenäisimmät voivat jopa havaita lisääntyneitä hajuja ääntelylähteen lähistöllä, mutta eipä hätää nekin johtuvat tuosta palamisprosessista. Mikäli haluat varmistaa mikä on oikea ääni voit pyytää jotain hd-nahkaliivistä setää matkimaan moottoria, hän varmasti auttaa. Tietenkin kannattaa kysyä siltä suurimalta setältä, niin saat autenttisen kuvauksen matalasta mörinästa ja pitkästä iskusta.
Todella outoa...jammuko muka lähtee käyntiin ?
Saattaa olla että asennusvaiheessa moottorin sisään on jäänyt jaappanialainen insinööri, tai asentaja. Japanialaisethan ovat tunnetusti pieni, mutta kovaääninen kansa. Koneen lämmetessä sisällä olijaa alkaa korventamaan, ja ääntely alkaa.
Vaikea sanoa kun ei ole kuullut, mutta saattaa olla että näin on.
Ei sentään, olisihan se tullut ulos öljykorkista jo ajat sitten.
Toisella palstalla asuu muuan transu--homppeli, joka yleensä tietää kaiken. Kannattaa siirtää kysymys esim. Suzuki- palstalle.
Yamahan logo. Katoppa tarkkaan siinä on 3 äänirautaa ristissä joten se on äänirauta.