Jos katoitte Penn&Telleriä JIMiltä, niin älkää nyt hyvät ihmiset ainakaan rahaa laittako tähän humpuukiin. Jos ilmaiseksi joku tekee tai harrastuksena, niin on kai yhtä vaaratonta kuin päivälehtien horoskoopit.
Huuhaata
12
1667
Vastaukset
- asian ytimessä
Parastahan tossa penn&tellerissä oli kun nämä huru-ukot/akat väittivät tieteeksi tätä huuhaata. Kutsuivat 3 tietäjää paikalle ja kaikki neuvoivat eri tavalla. Kas siinä tiedettä kerrakseen.
- kaikki on tymiä
Mielestäni jokaista jota voi huijata saa huijata niin kauan kuin huijattavalla on siihen varaa.
- huijaamaan
kaikki on tymiä kirjoitti:
Mielestäni jokaista jota voi huijata saa huijata niin kauan kuin huijattavalla on siihen varaa.
Ei se nyt ihan noin pitäisi mennä.
- siinä on paljon järkeä
itse en tuhlaisi rahaa mihinkään tämmöiseen, mutta kun sisustaa täytyy muutenkin niin se on ihan ok. Se perustuu ihan sellaisiin juttuihin, mitkä on ihmisille luontaisia, joten parantaa myös oloa.
- Saatanan KUSETTAJAT
JOUTAISITTE PERKELEEN VERENIMIJÄT SAUNANTAA AMMUTTAVAKSI KUN ROSVOATTE HYVÄUSKOISILTA HÖLMÖILTÄ RAHAT.
- harastus
välttämättä rahoja vie.
Kuka nyt asiantuntijaa kotiinsa kutsuu, harva.
Netistä tietoa löytyy ja kirjoista.
mohin ne rahat ny menee? Anna vaimon harrastaa. - Leppis
Vain tukkimetsästä tullut pystyy tuon tasoiseen kirjoittamiseen.
- onkin huuhaata
mutta täällä itämailla siihen uskotaan niin vahvasti,että jopa tehtaitten paikat ja ilmansuunnat muutetaan sellaisiksi kuin feng-shui-pappi määrää.
Tiedä sitten onko ollut vaikutusta mutta hyvin näyttää tehtailla menevän :-)- sfgr
niin joo.. tekevät niitä saatanan räjähtäviä akkuja ja myrkky lääkkeitä sun muuta krääsää...
- Leppis
sfgr kirjoitti:
niin joo.. tekevät niitä saatanan räjähtäviä akkuja ja myrkky lääkkeitä sun muuta krääsää...
Niistä akuistasi ja krääsästäsi voi mennä keskustelemaan johonkin luonnonsuojelua koskevaan keskusteluun.
- fghbf
vitun saastaset miljardit sisäsiitoset kinsut
- Leppis
Vaikutat aivosi loppuun kuluttaneelta rasistilta.
Mene lepäämään.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persut eivät ole kertoneet euronkaan edestä säästökohteita
Mutta änkyttävät kysellä niistä muilta jatkuvasti. Vaikuttaa ettei persuilla ole kykyä omaan ajatteluun ja päätöksenteko2753514Työeläkeloisinta Suomen suurin talousongelma
Työeläkeloisinta maksaa vuodessa lähes 40 miljardia euroa, josta reilut 28 miljardia on pois palkansaajien ostovoimasta.1401926Israel euroviisujen 2.
Israel sai taas eniten yleisöääniä. Suomesta täydet 12 pistettä, poliittinen ”ammattiraati” antoi 0 pistettä. Hyvä Is3041671- 861548
- 891533
Odotettu tulos Taivalvaaran hiihtokeskuksen osalta
"MCS Finland Oy on ilmoittanut Taivalkosken kunnalle 30.4.2026, että se irtisanoo Taivalkosken kunnan ja MCS Finland Oy:531202Mun mielestäni on tosi loukkaavaa
Nainen, että luulet palatan typeriä, sekavia ja ilkeitä viestejä mun kirjoittamiksi. Mä en ole katkera, epätoivoinen, ra2001160Uudessa testamentissa on kaksi ristiriidassa olevaa kastekäskyä
Uusi testamentti käskee kastamaan kahdella eri tavalla. Näinhän ei voi olla. Ilmiselvään ristiriitaan on löytynyt selity2671146Euroviisut ei enää niin musiikkikilpailu?
Kappaleiden taso ei enää ole mikä sijoituksen ratkaisee.Eikö kukaan ihmettele että Israel pärjää lähes joka vuosi kisois731113- 631041