Jos katoitte Penn&Telleriä JIMiltä, niin älkää nyt hyvät ihmiset ainakaan rahaa laittako tähän humpuukiin. Jos ilmaiseksi joku tekee tai harrastuksena, niin on kai yhtä vaaratonta kuin päivälehtien horoskoopit.
Huuhaata
12
1639
Vastaukset
- asian ytimessä
Parastahan tossa penn&tellerissä oli kun nämä huru-ukot/akat väittivät tieteeksi tätä huuhaata. Kutsuivat 3 tietäjää paikalle ja kaikki neuvoivat eri tavalla. Kas siinä tiedettä kerrakseen.
- kaikki on tymiä
Mielestäni jokaista jota voi huijata saa huijata niin kauan kuin huijattavalla on siihen varaa.
- huijaamaan
kaikki on tymiä kirjoitti:
Mielestäni jokaista jota voi huijata saa huijata niin kauan kuin huijattavalla on siihen varaa.
Ei se nyt ihan noin pitäisi mennä.
- siinä on paljon järkeä
itse en tuhlaisi rahaa mihinkään tämmöiseen, mutta kun sisustaa täytyy muutenkin niin se on ihan ok. Se perustuu ihan sellaisiin juttuihin, mitkä on ihmisille luontaisia, joten parantaa myös oloa.
- Saatanan KUSETTAJAT
JOUTAISITTE PERKELEEN VERENIMIJÄT SAUNANTAA AMMUTTAVAKSI KUN ROSVOATTE HYVÄUSKOISILTA HÖLMÖILTÄ RAHAT.
- harastus
välttämättä rahoja vie.
Kuka nyt asiantuntijaa kotiinsa kutsuu, harva.
Netistä tietoa löytyy ja kirjoista.
mohin ne rahat ny menee? Anna vaimon harrastaa. - Leppis
Vain tukkimetsästä tullut pystyy tuon tasoiseen kirjoittamiseen.
- onkin huuhaata
mutta täällä itämailla siihen uskotaan niin vahvasti,että jopa tehtaitten paikat ja ilmansuunnat muutetaan sellaisiksi kuin feng-shui-pappi määrää.
Tiedä sitten onko ollut vaikutusta mutta hyvin näyttää tehtailla menevän :-)- sfgr
niin joo.. tekevät niitä saatanan räjähtäviä akkuja ja myrkky lääkkeitä sun muuta krääsää...
- Leppis
sfgr kirjoitti:
niin joo.. tekevät niitä saatanan räjähtäviä akkuja ja myrkky lääkkeitä sun muuta krääsää...
Niistä akuistasi ja krääsästäsi voi mennä keskustelemaan johonkin luonnonsuojelua koskevaan keskusteluun.
- fghbf
vitun saastaset miljardit sisäsiitoset kinsut
- Leppis
Vaikutat aivosi loppuun kuluttaneelta rasistilta.
Mene lepäämään.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun513635Näen jatkuvasti Sompasaunalla alastomia miehiä ja naisia
jotka menevät siihen viereiseen rantaan myös uimaan alasti. Sompasaunat on siis Mustikkamaalla Helsingissä, ja kuljen si1142570Kova karman laki
Karman lain kautta pahantekijä tehdessään pahaa toteuttaa koston ja rangaistuksen sille jolle pahaa on tehty. Tämä tarko5972302Päivieni piristys, missä olet?
Toit iloa ja valoa mun elämään ☀️ Nyt mennyt kohta viikko ettei ole nähty. Kaipaan nähdä sua silti ja pelkään vaikka tei192046KALAJOEN UIMAVALVONTA
https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar781817Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin
Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo431678- 201658
Helena ja Mikko Koivun ero jatkuu edelleen ja loppua ei näy.
Voi eikä, miksi menee noin vaikeaksi avioero ja sopua ei tää ex- pari vaan saa.1421592Millainen kaivattusi luonne on?
Millaisia luonteenpiirteitä arvostat kaivatussa? Oletteko samanlaisia luonteeltanne?951469- 281456