pp6

Hei! Siis nyt menossa pp6 eikä mitään oireita...onks muilla mitään tuntemuksia? Nyt siis oli toinen icsi ja yksi alkio siirrettiin! Viimeks oli hirveesti vihlontaa alamahassa ja vuoto alkoikin jo pp9! Sitä vaan odottaa plussaa niin innolla et ei meinaa housuissaan pysyä...milloin olette testailleet, ettei irrotuspiikki enää vaikuttais tulokseen!
Harmillista et toi 2plussan palsta ei toimi!
65126
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

hei, itselläni pp7 eikä minkään valtakunnan oireita. Itselleni tehtiin ivm eli kuten ivf mutta ilman hormoni- ja irrotuspistoksia. Vielä raa´at munasolut kypsytetään laboratoriossa ja sitten hedelmöitetään. Yksi alkio siirrettiin, mutta en usko, että on mitään mahdollisuuksia, koska alkio oli vain 6-soluinen vielä 4. viljelypäivä, kun sen tuolloin olisi pitänyt olla jo ns. morulavaiheessa. Onko kenelläkään onnistumisia näin hitaalla alkiolla?

Heti punktion jälkeen estrogeenilaastarit ja keltarauhashormonia eli crinone-geeliä. Nyt on lääkitys niin toinen, ettei ole aiempien ivf-hoitojen oireita: ei kierrä mahassa, ei nippaile, luget ei sopinu mulle yhtään vai oisko sitten ollut oireet homornipistoksista ja niin monen munasolujen keräyksestä. Itsellänikin on ainan aiemmin alkanut vuoto tuossa pp9 tai pp10 että jännä nähdä tällä lääkityksellä, milloin pasahtaa. Onnea sinulle kuitenkin!

Äänestä
  • testasin plussan ivf lyhyellä kaavalla.pp16 plussa vahvistui.onnea teille piinailuun!mun oireista sen verran että mahaa vihloi niinkuin menkat alkais"

    Äänestä

mulla joo menossa pp8 ja tein jo testin hih hih.. mutta negaahan se näytti.. ehkä hiukan ajoissa mutta kun oli yksi testi niin pitihän se tehdä kun se häiritsi ja kummitteli tuolla kaapissa.. :) mulla ei mitään oireita, mies sanoi eilen että tissit on kasvanut mutta ei ne kyllä kipeet ole ollut mulla testi päivä on pp 16.. että sinne asti nyt sitten mennään ennen testailuja..

Äänestä
  • Mulla testipäivä pp14! Taitaa vaihdella toi testauspäivä "kunnittain?" Juu eikä todellakaan mitään oireita, ehkä rinnat hieman turvonneet ja kahtena iltana ollu huono olo, mut taitaa johtua lugeista!

    Äänestä

  • mari-78 kirjoitti:

    Mulla testipäivä pp14! Taitaa vaihdella toi testauspäivä "kunnittain?" Juu eikä todellakaan mitään oireita, ehkä rinnat hieman turvonneet ja kahtena iltana ollu huono olo, mut taitaa johtua lugeista!

    musta tuntuu että se on enempi lääkäristä kiinni. ekassa tuoresiirrossa sanottiin että pp14 jos nega niin pp16 uudestaan ja sitten vasta soitto klinikalle ja nyt sanoivat suoraan että pp16.. kävin äsken koiran kanssa ulkona ja kauhee huono olo tuli että piti ihan oksentaa tonne metsää ja nyt pikkasen menkkamaisia kipuja.. onneksi tänään vapaa päivä..

    Äänestä

raskaudesta sen verran että kun olen ollut aivan varma etten ole ainakaan raskaana, eli aivan oireeton, niin silloin juuri on plussa testi tullut.
Itselläni nyt pp5 meneillään luovutus munasolu hoidolla.Aiemmat raskaudet ovat päättyneet keskenmenoon.
Pitäkää peukkuja et me nyt tällä hoidolla onnistuttais!
Toivon hedelmällistä kesää kaikille tätä lukeville!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


mari-78 kirjoitti:

Hei! Siis nyt menossa pp6 eikä mitään oireita...onks muilla mitään tuntemuksia? Nyt siis oli toinen icsi ja yksi alkio siirrettiin! Viimeks oli hirveesti vihlontaa alamahassa ja vuoto alkoikin jo pp9! Sitä vaan odottaa plussaa niin innolla et ei meinaa housuissaan pysyä...milloin olette testailleet, ettei irrotuspiikki enää vaikuttais tulokseen!
Harmillista et toi 2plussan palsta ei toimi!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu