ois kivaa

JOS VASTAISitte

voisko joku kertoo onks scroppari hyvä siis se jousitoiminen ajattelin ostaa sen mut halun tiätää kandeeko ostaa vai onks se ihan paska perustelkaa älkääkä sanoko huono sanokaa se on huono koska ........ nii ymmärsittekö ja onks se perä paska kokemuksii ja huom oon alottelia ja mul on jo pistooli

15

509

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • No jos sinulla on jo pistooli ei skorppari eroa siitä juurikaan. Pistoolin ja skorpparin kantama ja tarkkuus kun vain ovat niin lähellä että säästä mielummin rahaa ja osta vaikka kiinteäluistinen kaasu socomi. eli scorpparin hyödyt ovat lähinnäsurempi lipas. Osta pistooliisi toinen lipas.

    • Pelrverasssi

      Opettele kirjottaa!! Eihän tosta paskasta saa mitään selvää!! Esim. nii ymmärsittekö ja onks se perä paska kokemuksii OPETTELE KÄYTTÄÄ PISTETTÄ, KYSYMYSMERKKEJÄ JA ISOJA ALKUKIRJAIMIA

      Ja mikä ihmeen scroppari? Tarkotat varmaa scorpionia!!

      • Pelrverasssi

        En tarkottanu sua yber softaaja!!!


      • ASDAFAG

        Hei oikeasti, scorpionia voi sanoa scorppariksi, ja odotatko todella Suomi24:n keskustelupalstoilta täydellistä kirjoittamista?
        Tilaa Pelit lehti ja mene pelit.fi... Sieltä löydät hyvää suomea ;)


      • strytrtytyr
        ASDAFAG kirjoitti:

        Hei oikeasti, scorpionia voi sanoa scorppariksi, ja odotatko todella Suomi24:n keskustelupalstoilta täydellistä kirjoittamista?
        Tilaa Pelit lehti ja mene pelit.fi... Sieltä löydät hyvää suomea ;)

        LUE UUDESTAAN!! SIINÄ LUKEE SCROPPARI!!!


        S C R O P P A R I


    • jos....

      Ois ihan helvetin kivaa jos osaisit käyttää välimrkkejä.

    • Homo

      SAATANAN NASSIKKA!!!!!! Ei kannata ostaa mitään jousikonepistoolia!! Sehän on melkein kuin pistooli!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    • mawerik

      osta maruin scorppari

    • markofromhollola

      ase on hiton tarkka vempuks mutta siinä on erinäisiä pikkuosia jotka yleensä hajoaa.

    • softaaja pike

      tässä vähän tietoa:
      halpa
      tarkka
      kantaa 0.25g kuulilla tosi pitkälle
      tukin saa irti ja se on kätevä
      lippaassa on lukko
      lippaat saa hyvin vaikka teipillä yhteen
      -pienet ulkoiset osat hajoavat helposti esim.etu tähtäin,ja tukin pidikkeet edessä-> tukki rupee heiluu,

      kannattaa ostaa myös toinen lipas.
      ÄLÄ koskaan käytä mitään muuta kuin alkuperäistä viritys vipua,koska ase hajoaa ja sit pitää porailla,sahailla ja tunkee siihen vaikka naula ja se on syvältä.

      Suosittelen koska se on aika tykki ase verrattuna hintaan.

      • pikeee

        ku vastasit kunnolla eikä opettele kirjottaa niinku noi ekat sano ku ne ei sanonu mitää aseesta tuskin ne ees tiää mitä tarkoitta softaus. mut siis kannattaa ostaa se ase varmaa


      • bhjbhjbhj
        pikeee kirjoitti:

        ku vastasit kunnolla eikä opettele kirjottaa niinku noi ekat sano ku ne ei sanonu mitää aseesta tuskin ne ees tiää mitä tarkoitta softaus. mut siis kannattaa ostaa se ase varmaa

        OPETTELE KIRJOTTAA SAATANA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


      • kirjottaa
        pikeee kirjoitti:

        ku vastasit kunnolla eikä opettele kirjottaa niinku noi ekat sano ku ne ei sanonu mitää aseesta tuskin ne ees tiää mitä tarkoitta softaus. mut siis kannattaa ostaa se ase varmaa

        ET OPPINU VIELÄKÄÄN!!!


      • Maria 9999
        kirjottaa kirjoitti:

        ET OPPINU VIELÄKÄÄN!!!

        Ei niin!


    • dgg

      gggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢vvvvvvvƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢ƬψƬ ☢

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Millä voin

      Hyvittää kaiken?
      Ikävä
      97
      2773
    2. Jotain puuttuu

      Kun en sinua näe. Et ehkä arvaisi, mutta olen arka kuin alaston koivu lehtiä vailla, talven jäljiltä, kun ajattelen sinu
      Ikävä
      104
      2350
    3. Haluan sut

      Haluatko sinä vielä mut?
      Ikävä
      91
      2130
    4. Ampuminen Iisalmessa

      Älytöntä on tämä maailman meno.
      Iisalmi
      16
      1894
    5. Hei A, osaatko

      sanoa, miksi olet ihan yhtäkkiä ilmestynyt kaveriehdotuksiini Facebookissa? Mitähän kaikkea Facebook tietää mitä minä en
      Ikävä
      45
      1747
    6. Pohjola kadulla paukuteltu

      Iltasanomissa juttua.
      Iisalmi
      42
      1746
    7. 121
      1712
    8. Haluaisin aidosti jo luovuttaa ja unohtaa

      Ei tästä mitään tule koskaan.
      Ikävä
      78
      1706
    9. Synnittömänä syntyminen

      Helluntailaisperäisillä lahkoilla on Raamatunvastainen harhausko että ihminen syntyy synnittömänä.
      Helluntailaisuus
      130
      1491
    10. Mitä tämä tarkoittaa,

      että näkyy vain viimevuotisia? Kirjoitin muutama tunti sitten viestin, onko se häipynyt avaruuteen?
      Ikävä
      41
      1294
    Aihe