Kallista?

Ome

Olen varannut hotellin vanhasta kaupungista ja sieltä tuli "tarjous" taksikyydistä. Hinta lentokentältä vanhaan kaupunkiin olisi 50 litiä ja toiset 50 hotellilta takaisin.
Taitaa olla vähän ylihintaa?
Meitä on 4 henkilöä.

4

2122

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • on siis

      Vilna.

      • airport

        http://www.vilnius-airport.lt/en/
        " ...the mentioned street. During this period, only one traffic strip will be used and only by public transport such as buses and taxis. Therefore, we recommend you from Švitrigailos street take Geležinkelio, Zarasų, Rasų, Dunojaus, Liepkalnio and Žirnių... ... and cars. During the summer of 2007 you will have to make a long turn around, therefore please allow more time to travel to the airport not to miss your flight."
        http://www.liettua.fi/ kysyppä täältä
        http://www.liettua.fi/index_fin.php?location=general_info


    • Vilnius-Kaunas

      On hiukan ylihintaista, mutta tekee kuitenkin vain noin 3,40 euroa/hlö, jos teitä on neljä. Ei siis tolkuttoman kallista oli ylihintaa tai ei.

      Hintakehitys on tosin ollut aika huimaa.
      vuonna 1999 maksoin taksimatkasta kentälle 6 litiä
      vuonna 2006 noin 30 litiä.

      jollei ole paljon kannettavaa mukana voi myös ottaa bussin (linjat 1 ja 2) rautatieasemalta, maksanee noin 1,40lt/hlö

      • Lehtoset

        Taksimatka lentokentältä vanhan kaupungin portille maksoi 38.- tip. yöllä.
        Sama matka takaisin päivällä 32.- tip.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. 6 kW saunan lämmityksestä kohta 10 euron lisämaksu / kerta

      Kokoomuslainen sähköyhtiöiden hallitsema Energiavirasto ehdottaa 5 kW:n rajaa, jonka ylittämisestä tulee lisämaksu. Tark
      Maailman menoa
      108
      4940
    2. Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?

      Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv
      Maailman menoa
      214
      4701
    3. "Mitä sä nainen tuot sitten pöytään" ?

      Jos mies provaidaa ja suojelee... Pitääkö miesten kysyä tuollaisia?
      Ikävä
      124
      3209
    4. Ekologinen kommunismi tulee voittamaan fossiilikapitalismin

      Kiina on mahtitekijä uusiutuvien energialähteiden kehityksessä, ja Trump osoitus viimeisestä öljyn perään itkemisestä, m
      Maailman menoa
      36
      3183
    5. Minja jytkyttää vas.liiton kannatusta ylöspäin

      Alkaa raavaat duunarimiehetkin palaamaan vasemmistoliiton kannattajiksi. Eduskunnassahan on vain kaksi työntekijöiden p
      Maailman menoa
      102
      3059
    6. Laitetaan nyt kirjaimet kohdilleen

      kuka rakastaa ja ketä ?
      Ikävä
      98
      2354
    7. Mahonselän jäät - Saaristokunta Lieksa brutaalisti kriisin partaalla!

      Lieksan loppuvuoden hyvän kehityksen jälkeen ei olisi uskonut että palstan ahkerista kommentoijista huolimatta matkailu
      Lieksa
      138
      2338
    8. Oikeistopuolueiden kannatus vain 37,8 %, vasemmiston 43,0 %

      Keskustaan jää 17,4 prosenttia ja loput ovat sitten mitä ovat. Mutta selvästikin Suomen kansa on vasemmalle kallellaan.
      Maailman menoa
      35
      2233
    9. Mies, kerro minulle vielä jotakin aivan uniikkia

      ja ainutlaatuista minkä vain me kaksi voisimme ymmärtää jos olemme sen kokeneet ja eläneet, jotta ihan varmasti tietäisi
      Tunteet
      39
      2205
    10. Tiedän ettei

      Meistä mitään tule. Toinen oli sinulle tärkeämpi
      Ikävä
      22
      2168
    Aihe