Kertokaapas

kohtuukäytöstä!

Elikkä meikäläisellä on viimeisen parin vuoden aikana mopo karannut useaan otteeseen käsistä, pahimmillaan oli sellaisia viikon putkia ja enemmän tai vähemmän tissuttelua siinä välissä. Nyt olen ollut lähes kuukauden tipattomana vaikka en ihan raivoraitispäätöstä ole tehnytkään. Eilen join sitten kaksi keskikaljapulloa ja yllätys yllätys, enempää ei haluttanutkaan ottaa. Onko mahdollista palata kohtuukäyttöön vai karkaako mopo ennemmin tai myöhemmin taas käsistä? Onko muilla kokemuksia?

3

607

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • oli tämä

      kun join kokoajan ja olin pienessä pierussa harvase ilta ja enemmälti kännissä viikonloppuisin homma oli "jees"

      Tauot esim2vko tai pitemmät, teki sen että sit kun korkkas, niin se juominen alkoi aina kovemmin.

      Kyllä sitä pari kaljaa pystyi juomaan ja se jäi siihen. Sitten meni 4 ja 6...ja isokossu.

      Kokeile, kyllä joillein onnistuu kohtuukäyttö. Se on vaan aika raskasta kokoajan valehdella itelle.

      Se on vaan niin pelottavan hyvin todettu, että kun kerran löytää sen viinan tuoman lohdun ja sen korjaus-sarjan tuoman ilon, siitä on helvetin vaikea irrottautua!

    • aivan varmasti. Pystyyhän sitä ottamaan pari kaljaa ja lopettamaan siihen, jonkun kerran ja jonkin aikaakin, mutta psyyken päälle se käy. Ja kun stressi iskee todella, rupeaa viina maistumaan. Meikäläisten viinahanassa on vain asennot "ON/OFF", ei välimuotoja ollenkaan.

    • lalle9

      Tuollakin taustalla SUOSITTELISIN kohtuukäytön UNOHTAMISTA,,!!

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka pistetty kylmäksi

      Ketähän joutunu puukkohipan uhriksi? Tietääkö kukkaan?
      Kajaani
      30
      2845
    2. Mietin että

      Onko tarinallamme vielä luvussa tilaa kohtaamiselle vai jääkö se tähän.
      Ikävä
      95
      1606
    3. Kaipaatko sinä

      Yhtään meidän katseita
      Ikävä
      121
      1404
    4. Mira Luoti ja Julkkisselviytyjät 2017 - Ketä kuumottaa juuri nyt?

      HS: Tässä ohjelmassa Mira Luoti kertoi kokeneensa seksuaalista väkivaltaa "PMMP-yhtyeen Mira Luoti kertoo Ylen uudessa
      Kotimaiset julkkisjuorut
      37
      1244
    5. Oletko samaa mieltä

      Että on parempi olla erillään?
      Ikävä
      76
      1165
    6. Törkeä eläinsuojelurikos Sonkajärvellä

      Pohjois-Savossa Sonkajärvellä noin 40 kissaa ja reilut 10 koiraa on jouduttu lopettamaan kaltoinkohtelun vuoksi, kertoo
      Sonkajärvi
      25
      1064
    7. Kirjallinen varoitus

      On annettu eräälle henkilölle. hyssytellään kuitenkin asiasta
      Äänekoski
      53
      972
    8. Julkisuuden henkilön päiväin päätös

      Sitä vaan, että kyllä nyt kaikki tietävät kuka oli Eemeli Peltola (kansanedustaja, joka päätti päivänsä eduskuntatalossa
      Sinkut
      270
      951
    9. MESTARI SIVALTAA JÄLLEEN

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011436243.html Suomen ainoa Mestari lausuu tosiasiat Sannasta , Tuomiojasta ja hil
      Kajaani
      221
      924
    10. Jotkut ihmiset pelkäävät syöpää sairastavaa

      On hauskaa, kun kertoo jollekin, että "minulla on syöpä". Jotkut käyttäytyvät kuin se olisi tarttuva tauti. Eivät uskall
      Sinkut
      112
      875
    Aihe