mitä kannattas mennä katsomaan?

mitä nähtävyyksiä kannattas mennä katsomaan barceloonassa heinäkuun alussa??millainen hintataso on??ruoka ja juomat?
1630
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Kannattaa käydä katsomassa gaudin puisto, se oli tosi kaunis paikka. Samoin Sagrada familia eli kirkko jota on rakennettu varmaan 100 vuotta eikä kokonaan valmis vieläkään, sen on gaudi sunnitellut. Se oli kyllä kans makee. Sisällä en siellä käynyt mut ulkoakin se oli katsomisen arvoinen. Barcelonassa on suht saman hintaista kuin suomessa. Ruoka ja juoma on ravintoloissa suomen hintaluokkaa, mut riippuu tietenkin missä syö, La rambla on kallis paikka mutta onhan se Barcelonan pää katu että sen mukaan hinnat. Mutta hauskaa matkaa Barcelonaan oli se vaan ihana paikka kun siellä viime kesänä kävin. Ainut vain että paikalliset ei puhu juuri ollenkaan englantia ;)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


tompap kirjoitti:

mitä nähtävyyksiä kannattas mennä katsomaan barceloonassa heinäkuun alussa??millainen hintataso on??ruoka ja juomat?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu