Etelä-Norja leirintäalueet

Pandis

Apua kaivataan! Äiti, isä ja lapset 4v ja 7v olisi lähdössä lomailemaan Norjaan heinäkuussa. Tarkoituksena olisi löytää mukava, mutta edullinen leirintämökki läheltä Osloa. Mökin tarvitsemme noin viikoksi. Mistä voisin löytää sivuja tai osoitteita mökeistä? kaikki vinkit ERITTÄIN tervetulleita. Emme ole aikaisemmin lomailleet Norjassa.

3

958

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anni
    • camping no
    • Oslosta ylöspäin

      Oslo a Oslon seutu on kallista, eikä siellä näe Noran upeita vuoria, kuten muutama sata km ylöspäin luoteeseen, mistä alkaa varsinainen vuono/vuoristo-Nora. Onan Oslossakin toki nätävää, mutta todellakin upeimmat mökialueet on siellä, missä maisemat poikkeaa totutusta suomalaismaisemasta. Oslon seutu on aika tavanomaista, ei paljoa poikkea Suomen tai Ruotsin merimaisemista..

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nainen, yrittäessäsi olla vahva olet heikoksi tullut

      Tiedätkö mitä todellinen vahvuus on? Selviätkö, kun valtakunnat kukistuvat? Miten suojaudut kun menetät kaiken? :/
      Ikävä
      188
      1351
    2. Miettimisen aihetta.

      Kannattaa yrittää vain niitä oman tasoisia miehiä. Eli tiputa ittes maan pinnalle. Tiedoksi naiselle mieheltä.
      Ikävä
      122
      1158
    3. Mitkä on 3 viimeistä sanaa

      sun ja kaivattusi viesteilyssä? Ensin sun, sitten kaivatun?
      Ikävä
      48
      874
    4. Kai sä näät

      Ku sua katson et olen aika rakastunut. Rakkaus ei vain ole aina niin yksinkertaista
      Ikävä
      70
      870
    5. Just nyt mä

      En haluais sanoa sulle mitään. Voisi vaikka istua vierekkäin hiljaa. Ehkä nojaten toisiimme. Tai maata vierekkäin, ilman
      Ikävä
      53
      790
    6. Nainen miltä tuntuu olla ainoa nainen Suomessa, joka kelpaa ja on yheen sopiva minulle

      Sydämeni on kuin muuri, valtavat piikkimuurit, luottamusongelmat, ulkonäkövaatimukset, persoonavaatimukset ja älykkyysva
      Ikävä
      49
      753
    7. Hakeudu hoitoon.

      En oo kiinnostunut susta.
      Ikävä
      53
      722
    8. Kuinka hyvin tunnet mut?

      Kerro musta mies jotain.
      Ikävä
      33
      692
    9. Piristä mua ystävä

      Hyvä💫...
      Ikävä
      60
      689
    10. Nainen, mitä ajattelet minusta?

      Mitä tuntemuksia saan aikaan sinussa? :/
      Ikävä
      47
      670
    Aihe