kasvaminen

minkä kokoisia lapsenne on 1 vuotiaana?
5933
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

7900g ja 70cm

Äänestä
  • aikoinaan 72 cm ja 8200g,nyt 13v 150 ja 45kg

    Äänestä

  • oli joskus kirjoitti:

    aikoinaan 72 cm ja 8200g,nyt 13v 150 ja 45kg

    Täällä osaava ja touhukas pikkuneiti oli n. 8,5kg ja 72cm!

    Äänestä

Poika oli 80cm ja 11kg

Äänestä
  • niin meillä on poika ja se on pieni ja yli 10kg painaa. kasvua ei näköjään tuu mutta painoa kyllä..

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


äity kirjoitti:

minkä kokoisia lapsenne on 1 vuotiaana?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu