Pattaya on aivan hyvä paikka myös perheellisille, sillä sieltä löytyy jokaiselle jotakin. Pattayssa on hintataso edullisempi kuin Phuketissa tai monessa muussa turistikohteessa.
Huonoksi onneksemme erehdyimme tällä kertaa valitsemaan hotellin joka sijaitsee Central Pattayssa Beach Roadin vieressä.
Pienen hotellin nimi on Globetrotter ja hotelli liputtaa kelta-sini lipulla eli Ruotsin lippu.
Matkustamme liikeasioissa Pattayalle taas kuukauden päästä, mutta tällä kertaa kierrämme kaukaa hotelli Globetrotterin omistajan, koska Pattayalla ei tarvitse kenenkään kuunnella omistajan kiroilua ja sekaavaa solkkausta. Kiitos ei. Thaimaalaisissa hotelleissa parempi kohtelu hotelli vieraille. Kerro ystävillesi myös, että harkitsee ennenkuin valitsee hotellin loma-ajalleen.
Pattaya Globetrotter
Martin
0
725
Luetuimmat keskustelut
Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"
Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va1132341Mitä tapahtuu?
Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???311192- 106963
- 71942
Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...
...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha614916- 48855
- 85790
Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti
Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk76680- 70676
Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen
Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik31666