Onko kenelläkään tietoa, miksi DC :lla ei voi ladata, jos on käytössä Windows Vista?
Kyselin tuota IRC:ssä ja tuli privaani vain, että täytyy joku purkuohjelma hakea netistä. Mistäköhän sellaisen voisi saada? Tai muuta tapaa saada lataamaan?
Windows Vista ja DC++
22
55183
Vastaukset
- Root Daemon
Vistan kehityksessä on panostettu siihen, että moni DC :n kaltainen avoimen lähdekoodin ohjelma ei yksinkertaisesti toimi.
Jos saat ohjelman jotenkin toimimaan Vistassa, viimeistään Windows Viennassa ohjelma ja sen käyttötarkoitus ovat jo historiaa.- kilpikonna.cfg
Mikä ihmeen Windows Vienna? Ja kuulin, että Vistaan on saatavissa jonkinlainen "purkuohjelma", jolla saa suojauksen ilmeisesti pois?
- Root Daemon
kilpikonna.cfg kirjoitti:
Mikä ihmeen Windows Vienna? Ja kuulin, että Vistaan on saatavissa jonkinlainen "purkuohjelma", jolla saa suojauksen ilmeisesti pois?
- ohjelmia
Kukaan täysjärkinen ei enää käytä tuota DC .
Kyllä on tuo Bittorrent ohjelma tainnut ajaa DC ohjelman ohi jo aikoja sitten. Vain kalkkikset ja tapoihinsa jämähtäneet käyttää enää tuota DC ohjelmaa.
DC on muutenkin todella sisäsiittoinen (minimijaot hubeilla) ohjelma ja sen kukkuraksi liian avoin ohjelma. Ei ihme että ratsasivat noita hubien ylläpitäjiä. Perseestä muutenkin tuo koko Hub idea. Mielummin käytän Bittorrenttia ja jos torrenttina ei oo saatavilla niin sitten käytän mielummin vaikka sikahidasta eMule ohjelmaa.- toreltaaa
Saako sieltä bit torrentilta ladattua suomalaista musiikkia.
- ...
toreltaaa kirjoitti:
Saako sieltä bit torrentilta ladattua suomalaista musiikkia.
Ahaa, ilmankos tuo DC ei toimikkaan, kun Vista on käytössä. Enpä ole tuostakaan aiemmin kuullut. Osaako kukaan suositella minulle mitään toista hyvää P2P-ohjelmaa, joka toimisi myös Vistassa? :).
- -----
... kirjoitti:
Ahaa, ilmankos tuo DC ei toimikkaan, kun Vista on käytössä. Enpä ole tuostakaan aiemmin kuullut. Osaako kukaan suositella minulle mitään toista hyvää P2P-ohjelmaa, joka toimisi myös Vistassa? :).
LimeWire
- muuuli...
emule on nopea ohjelma jos sitä osaa käyttää...
- mää-
... kirjoitti:
Ahaa, ilmankos tuo DC ei toimikkaan, kun Vista on käytössä. Enpä ole tuostakaan aiemmin kuullut. Osaako kukaan suositella minulle mitään toista hyvää P2P-ohjelmaa, joka toimisi myös Vistassa? :).
itsehän ostin uuden koneen pari viikkoa sitten ja tässä on vista premium. kaikki kaverit kyllä varoittivat että vistassa ei sitten dc toimi mutta kyllä mulla lataa ihan normaalisti musat !
- jan2405
itelläni on vista ja kyl toimii dc ei ole tarvinnu mitään purku ohjelmia hakea...
- micho
ainaki 0.699 dc toimii vistalla.
- jehhova
micho kirjoitti:
ainaki 0.699 dc toimii vistalla.
Ei vaan täällä toimi.
- kuuukj
KVG -NO KATO VITTU GOOGLESTA
- counter-strike1.6
onko emule ilmainen ja saako sieltä fast and furious musiikia muuten se on elokuva
- skidi...
counter-strike1.6 kirjoitti:
onko emule ilmainen ja saako sieltä fast and furious musiikia muuten se on elokuva
on se ilmane, mikset vaa googlannu, ja mikä kysymys toi on, siel o millo mitäki, riippuu toisista jakajista. itse ottaisin torrenttina tuon albumin.
yksittäisten kappaleiden lataamiseen suosittelisin limewireä.
Ainakin tämä yhdistelmä: vista home premium 32 bit & dc 0.707
toimii seuraavien ohjeiden kanssa:
http://www.p2p-wiki.org/index.php/Aktiivitilan_asettaminen
Testattu tomivaksi NAT:in kanssa aktiivitillassa.
Mutta eihän näitä ohjelmia nyt kukaan herraa pelkäävä kunnon kansalainen käyttäisi =)- janike_oo
ei vistraan tarvitse mitää vitun purku ohjelmia hakea. et vaan osaa laittaa sitä aktiiviseksi tai pssiiviseksi
- Ralle
Kyllä minulla tuo dc toimii vistassa, käynistä ohjelma vain järjestelmän valvojana niin pitäis toimia!
- K.K.J
hubit löytyi, jaot onnistu (jaan ihan laillisia tiedostoja) mutta ei pysty lataamaan mitään, Vistan 64-bittinen käyttis on.
En ole saanut millään ohjeella toimimaan (palomuurin otin jopa välillä kokonaan pois), eli ei kai se sitten vaan latauksien osalta toimi Vista 64-bittisessä.
Xp:ssä toimi ihan ok.
- Unclefull
dc on historiaa ite käytän vuzea se hakee usealta servulta tiedostoja ja palomuurin pystyy kiertämään ku sallii vaan kaikken liikenteen
- miklus1074
kyl mul dc toimii vistas ihan hyvin
- iHQWHIQHIiQHHIQL1SSU
mikä on dc ????
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Eroa Orpo! Orpo eroa!
Suomen kansa vaatii viimein ottamaan meidät huomioon, eikä vain ulkomaalaisia pääomasijoittajia. Koska täällä Suomessa2823512Riikan vappumiljardin maksavat sairaat, vanhukset ja kuolleiden omaiset
Vappumiljardi, eli Riikan päätös laskea yhteisöveroa kaksi prosenttiyksikköä 18 prosenttiin, vie verotuloja noin miljard422527SDP esti Suomen luisumisen kohti 1984 Orwell -yhteiskuntaa
Äärioikeistohallitus olisi halunnut Stasin tapaan mikrofonit jokaisen kansalaisen kotiin, mutta SDP esti tuon siirtymän842120Odottavan aika on pitkä, Lindtmanin hallitusta tule jo!
Eilisen perusteella nykyinen hallitus epäonnistui kaikissa vaalilupauksissaan, joten olemme ansainneet uudet eduskuntava1091963Wille Rydman (ps) osoitti olevansa kommunisti
Hän toistaa Neuvostoliiton virhettä. Haluaa pitää palveula yllä maksoi mitä maksoi, vaikkei ole maksavia asiakkaita. --471862Särkyneelle sydämelle
Särjin sun sydämen En voi lakata itkemästä Minuun tekee kipeää Koska sinuunkin. Että näin.. En ole runoilija😂301640Menettämisestä
Ajatteletko, että olet menettänyt mahdollisuutesi häneen? Osaatko sanoa miksi niin tapahtui?1261463Tulli ja Poliisi HAZMAT-suojauksin varustettuna omakotitaloa tutkimassa.
Todennäköisesti kysymyksessä huumelaboratorio, jossa käsitellään tappavia ja vaarallisia kemikaaleja. Tulli ja poliisi211193Oho! Martina Aitolehti uhoaa ex-mies Esko Eerikäiselle: "Sata tonnii, niin..."
Martina Aitolehti pitää ex-miehensä Esko Eerikäisen kanssa Martina & Esko podcastia. Pariskunta on ollut naimisissa ja h1221141Nainen sä olet
Ihailtava ihminen siinä mielessä että teet miten sydän käskee ja toisaalta taas pidättäydyt kaikesta. Pakenet ja lähest621125