Millainen olisi?

Sinulle sopiva viikonloppu?
13773
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

Normaalit lauantaisiivoukset, kaupassa käynti ja illalla tulee lapsukaiseni pitkästä aikaa vanhaa mutsiaan tervehtimään. En tarvitse sen kummempia viikonloppuelämyksiä. Monta surkeaa ja yksinäistä viikonloppua onkin jo ollut. Nyt nautin.

Äänestä

olla vain yksin.

Äänestä
  • vain väsynyt, ei mitään sen dramaattisempaa :)

    Äänestä

Tuleva viikonloppu on jo ilmojen puolesta sopiva. Heti kun pääsen mökille, otan lasillisen valkkaria ja menen uimaan. Siivoomiset saa odotella ensi viikkoon kun ilmat viilenee.

Äänestä
  • ja aidosti toivottavasti otit "iisisti" ja riittävästi valkkaria:)

    Ps. Minä lähden saareen ensi viikonloppuna ja toivon, että sataa... miksiÅ Sateella ja kylmällä vasta tuntee itsensä aidoksi "ääliöksi", aidoksi "robinsoniksi" autiolla saarella.

    Äänestä

  • Baile_Atha_Cliath kirjoitti:

    ja aidosti toivottavasti otit "iisisti" ja riittävästi valkkaria:)

    Ps. Minä lähden saareen ensi viikonloppuna ja toivon, että sataa... miksiÅ Sateella ja kylmällä vasta tuntee itsensä aidoksi "ääliöksi", aidoksi "robinsoniksi" autiolla saarella.

    Ennen uintia otin sittenkin oluen. Uinnin jälkeen sitten muutaman lasin valkkaria. Olipas helteinen viikonloppu. Täällä oli satanut.
    Toivotaan nyt sitten ensi viikonloppuna oikein kovia ukksomyräköitä, niin saat viitta hulmuten seikkailla siellä saarella :)
    Jos mukavuutta kaipaa, niin voi lähteä Maarianhaminaan ja varata huoneen vaikka Arkipelagista.

    Äänestä

  • Angel of The Mornin kirjoitti:

    Ennen uintia otin sittenkin oluen. Uinnin jälkeen sitten muutaman lasin valkkaria. Olipas helteinen viikonloppu. Täällä oli satanut.
    Toivotaan nyt sitten ensi viikonloppuna oikein kovia ukksomyräköitä, niin saat viitta hulmuten seikkailla siellä saarella :)
    Jos mukavuutta kaipaa, niin voi lähteä Maarianhaminaan ja varata huoneen vaikka Arkipelagista.

    salama iske päähän kuten eräälläkin Turms:lla:))

    Äänestä

enpä tiedä, eisitä enää uskalla ajatella/suunnitella
muuttujia on ilmassa aina senverran

jotain pientä...omaa aikaa..hetkeä...
niin sitten taas jaksaa

Äänestä

Pääsisin taas pyöräilemään. Teloin itseni kohtalaisen pahasti 2 viikkoa sitten pyörälenkillä.Pää säilyi ehjänä,mutta polvi ruhjoutui (kasvot jo parantuneet).Polvi kyllä varmaan aikanaan paranee,mutta pyöräilemään sillä ei pääse toistaiseksi. Tänään taas vettä poistamaan polvesta.

T:Sairaslomalainen

Äänestä

se olisi telttaretki järven tai meren rannalla,
ilman mitään mukavuuksia,soveliaassa. seurassa.

Äänestä
  • Löytö joskus 80-luvulla ja käynyt toteen pari kertaa:

    Ihana viikonloppu

    Vihdoinkin.
    Nainen saa viikonloppuvieraan.
    Miehen.
    Nainen käy kampaajalla
    ostaa halkiohameen ja
    mustat pitsisukat.
    Tilaa nurkkapöydän ravintolasta.
    Vihdoinkin jotain muuta
    kuin telkkaria, voileipiä ja kaljaa.
    Oli rankka viikko
    -mies huokaa jo ovenraosta-
    hienoa päästä pariksi päiväksi huilaamaan.
    Niinpä he käyvät laiskalla hölkällä ennen saunaa.
    Löhöävät sohvalla katsellen telkkaria
    syövät voileipiä ja juovat kaljaa
    kömpivät nukkumaan kympin uutisten jälkeen.
    Sunnuntaina he juttelevat,
    mies puhuu ja nainen kuuntelee, sekä syövät.

    Illalla mies lähtee.
    nainen kapsahtaa vielä kerran kaulaan.
    -kiitos kulta, oli ihana viikonloppu.

    Äänestä

asiaa tekisi viikonlopusta sopivan. Pääasia, että se elähdyttää ja palautuu miellyttävinä muistoina viikkoja, kuukausia, vuosia ...
Jokin sellainen kokemus, joka irrottaa harmaasta arjesta, avartaa ajatuksia, oikeasti virkistää.

Äänestä

Mutta kun ei ole !!

N52

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Baile_Atha_Cliath kirjoitti:

Sinulle sopiva viikonloppu?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu