Eikö

tällä "Rantaneuvoksell...

todellakaan ole muuta tekemistä,kuin kirjoitella huonolla kieliopilla näille palstoille?

9

824

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Mulla sitä vasta onkin tekemistä, kaiken aikaa tee jotakin, juuri pyöräytin puuron ja rupean kohta syömään ja sitten lähenkin halkomaan isoja koivu pölkyjä.
      Loppuviikolla olenkin jo sukuselvitysten parissa Sulkavalla ja seuraavaksi ovat jo suunnitteilla valtakunnalliset nälkäänäkevien päivät Ivalossa j,ne ja Heinäkuun kaikki viikon loput menevät, suku tapaamisessa eri sukujen kesken, ettei tekeminen lopu neuvoksella.
      Rantaneuvos osa kolmostakin, pitää jossakin vaiheessa koota kasaan että saisimme, taas jotakin puheen aihetta Suomussalmelaisten keskuuteen, kirjoitti itse Neuvos.

    • auringonpistoksen

      kirjoittelee ja ite vastailee itselleen, että saisi kävijämäärät omissa aiheissaan nousemaan.

      Saanut kerjättyä joltain tunarilta kotisivut, joita yrittää mainostaa kirjoituksillaan.

      • Minä käytän nyt kaikki mahdolliset mediat hyväkseni niin kauvan kuin nämä toimivat, enkä tarvitse siihen etes lupaa keltään, minä ainut Rantaneuvos ja Suomussalmi.


    • Rantaneuvos riehui tänään tosi mielellä, kahden kirveen, rautakangin ja halkaisukiilan kanssa vanhaan malliin, mitkä opit oli saannut vanhemmilta halonhakkaajilta, 50 ja 60 luvuilla.
      Vieläkö sinä saisit, halki pölkyn, jonka läpi mitta on 60 cm, tänään vielä meni, mutta menöökö enää vielä kovin kauvan.
      Minä kirjoitan sellaista tekstiä, jonka osaan, enkä sen vuoksi ylitä itseäni, kirjoitus taidollani, kiitos kuitenkin että huomaasit.

    • ohjaajakriitikko

      minun mielestäni sinun tulisi tehdä elokuvia. voisit niittää mainetta ja kunniaa. rantaneuvos I, rantaneuvos II jne... saattaisi nousta kovempaan kulttiin kuin Rocky-elokuvat. pistäpäs harkintaan.

      • pööööööööööööö

        halonhakuista saisi varmaankin hyvää koostetta


      • Kunhan ensi saan valmiiksi, Rantaneuvos osa 3


      • pööööööööööööö kirjoitti:

        halonhakuista saisi varmaankin hyvää koostetta

        Tiijätkö, kuinka vanha asia on kun ihminen rupesi halkojakin hakkamaan ?


      • kiilaaja

        Onko elokuvia valmistunut?


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä on loppuelämäsi suunnitelma

      Kaivattuasi kohtaan? Olet päättänyt jotain?
      Ikävä
      122
      1320
    2. Taitaa jäädä kotimaiset mansikat ostamatta

      Kotimainen mansikka on niin kallista, että en ole vielä ainuttakana maistanut. Jos hinta pysyy näin korkealla niin tästä
      Ruoka ja juoma
      51
      1259
    3. Sinkkumiehet hukkaavat tärkeän ässän hihastaan kun

      ...eivät suostu kavereiksi naisten kanssa. Mikä voi olla heillä syynä? Hyväksyvät vain naisen, joka suorastaan anelee sa
      Ikävä
      122
      1183
    4. Uskaltaisitko vielä

      Lähestyä vai et kaivattuasi?
      Ikävä
      138
      1013
    5. Keitä täällä on??

      Kertokaa nimenne!! 🤔
      Ikävä
      100
      879
    6. "Kaikkien miesten asia" - kampanja on alkanut

      Miehillä on naisiin kohdistuvan väkivallan lopettamisessa merkittävä rooli. Ei riitä, ettei itse tee väkivaltaa. Miesten
      Maailman menoa
      325
      814
    7. Tiedät, että en voi enää laittaa viestiä

      Aikaa kulunut. Eikä se näyttäisi enää luontevalta vastata näin pitkän ajan jälkeen. Tiedän myös, että sinä et enää lait
      Ikävä
      82
      714
    8. Lautakunta käsittelee Iisalmen kulttuuri- ja vapaa-aikajohtajan virkasuhteen purkua koeajalla:

      Lautakunta käsittelee Iisalmen kulttuuri- ja vapaa-aikajohtajan virkasuhteen purkua koeajalla: "Aina valinta ei mene nap
      Iisalmi
      54
      636
    9. Kun kohtaatte rakkauden, tarttukaa siihen

      Toimisinko jälkiviisaana toisin? Varmasti. Vaikka silloin kuvittelin tekeväni, niin kuin on oikein. Mahdollisimman siist
      Ikävä
      49
      619
    10. Lienee aika luopua siitä kaikesta

      mitä meillä ikinä olikaan. Hassua, koska juuri mitään ei ole edes ollutkaan. En vaan jaksa tätä mahdotonta juttua enää j
      Ikävä
      64
      602
    Aihe