Olen lähdössä unkariin syyskuussa, mistäpäin budapestia löytyisi hyviä kirpputoreja? Onko unkarilaiset käsityö putiikit kalliita? Entä mistä niitä kannattaa lähteä metsästämään?
kirpputoreja?
sukset
1
571
Vastaukset
- Leány
Keskustassa on Kaupunginpuistossa (Városliget) viikonloppuaamuisin/aamupäivisin hyvä kirpputori Petöfi Csarnok-areenalla.
Keskustan ulkopuolella on Ecserin antiikkikirpputori, muistaakseni bussilla nro 54 pääsee ihan portin pieleen. Opaskirjoissa on tarkat ohjeet. Täällä la-aamu on parasta kauppa-aikaa.
Näiltä toreilta löytää hyvin autenttisia käsitöitä, Vaci utcan ja kauppahallin käsityöt ovat ihan turistikamaa. Muista tinkiä ahkerasti!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mihin kaikkeen sinä ihastuit hänessä
Mikä oli se asia mikä vei jalat altasi? ❤️ Oliko jotain erityistä tilannetta vai tunne? Kenties monen sattuman summa? Ai908546Persut: haluamme lisää veroja!
Lisää lisää veroja huutaa persukuoro. Veroila Suomi nousuun! "Uusi matkailuvero eli matkailijamaksu peritään esimerki424748Nainen kokki autossa kammottavan kuoleman sähköauto-Teslan syttyessä tuleen.
https://www.is.fi/autot/art-2000011652873.html Näin vaarallisia sähköautopalot voivat olla.414421Jos samassa autossa istuu romani, somali ja venäläinen, kuka ajaa?
Arvioiden mukaan romanit lähtivät noin 1000-luvulla liikkeelle pohjois-Intiasta. Nyt 1000 vuotta myöhemmin he ovat levit462623Numero josta kaivattusi tulee mieleen
Onko jokin numero joka yhdistää teidät jotenkin? Älä laita puhelinnumeroa.991500- 401306
Tämmönen höpsö
Höpönassu mä olen. En mikään erikoinen…hölötän välillä ihan levottomia. Tykkäisit varmasti jos olisin siellä sun vieress441256Heräsin taas sinä mielessä
Miten voi haluta toista näin paljon? 😳 Kyllä meillä on muutenkin hyvä yhteys. Ehkä se tekee myös tästä niin voimakkaan?641162Jorman paluu sodasta Lieksaan oli katkera
Jorma Karhunen astui Lieksan asemalle. Aurinko paistoi, mutta Jorman maailma oli sumuinen. Takana oli se helvetti, jota391160Kannattaa toimia yleisesti ottaen
Ajoissa. Vaikka miten paljon haluan ja tunnen, olen löytänyt nyt elämääni jotain uutta ja se todennäköisesti edistyy, jo1671100