Vietetään syyshäitä. Olisikohan missään hääpukua joka olisi syysteeman mukainen? haluaisin puvun jossa olisi luonnonvalkoista ja ruskeaa.. löytyykö netistä mistään? Monet paikat katsellut,mutta mistään ei tahdo löytyä jos ei erikseen teetätä.
hääpuku
syysmorsion
4502
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
...teettäisi?
Saat just semmosen ku haluat, järjelliseen hintaan??!
www.huuto.net , oli paljon kauniita hääpukuja myytävänä. Oli yksi jossa oli luonnonvalkoista ja ruskeaa muistaakseni. Käy tsekkaamassa.
Ja olivat tosi edullisia...
sulle nätti puku. Itsekin menin naimisiin syksyllä. Puku on luonnonvalkoinen, mitään ruskeaa siinä ei tosin ole, mutta voihan siihen aina lisätä jotain jos haluaa. Laita postia jos kiinnostuit! [email protected]
Eli myynnissä olisi todella kaunis hääpuku, joka on luunvärinen, ja päällä ihana punainen "pitsi". Syksyn lehdethän on myös kauniin punaisia, joten tämä sopisi aivan mainiosti.
Olitko minkä kokoista pukua vailla?
Tämä puku on kokoa 36-38 ja sitä on mahdollista ompelijalla pienentää tai suurentaa.
Puku on olkaimeton, ja siinä on upea laahus jonka saa tanssin ajaksi kiinnitettyä taakse nappikiinnityksellä.
Pukuun kuuluu lisäksi puolipitkä huntu jossa toistuu tuo punainen pitsi.
Puku on niin ainutlaatuinen että mistään emme ole vastaavaa löytäneet. Niitä oli silloiseen liikkeeseen josta sen ostimme, tilattu käsittääkseni vain tämä yksi kappale.
Tässä kuva puvusta:
http://www.juhla-asu.com/Kuvasivut/ks2.htm
Mielestäni puku oli vielä kauniimpi ja näyttävämpi kun se oli päällä.
Puku sijaitsee Hämeenlinnassa. Ja pyynti puvusta on 900,-.
Soittele rohkeasti lisätietoja
numerosta: 050-544 69 44
tai pyydä kuvia osoitteesta: [email protected]