niin joka kerta kun runkkaan on pakottava tunne jännittää paikat kovin esim suoristan jalat ja jännitän ne kovin.. kyllä minä joskus onnistun jännittämättä mutta todella harvoin.. eli haluaisin tästä eroon.. vai voiko tälläinen olla hyvästä.. ?
runkkaus
9
3996
Vastaukset
- fffdsedfa
Omasta mielestäni runkkaaminen on puolet mukavempaa jäykistämällä samalla jalat.
- ..............................
Muutamana kertana kun oon vahingossa jäykistänyt reisiäni, ne ovat alkaneet kramppaamaan aika vittumaisesti, joten yritän välttää.
- Tumputtaja
Jalkojen jännittäminen on todella tavallista runkatessa. Itsekin teen sitä joka kerta. Kunnon vastusta pitää olla että lastit lähtee :) Pidä hauskaa :P
- nöösi_poika
...jalkansa. Se on ihan normaalia. Keho kestää enemmän G-voimia.
No, runkatessa jalat jännittää sen takia, että verta tulee tällöin jaloista pois ja suhteellinen verenpaine nousee muualla kehossa.
Näin verta riittää kulliin pitämään se jäykkänä ja aivoihin, jos orgasmin tuntemus muodostuu.
Runkatessa on melkein pakko jännittää jalkoja. Muuten kestää homma kyllä tosi kauan. - Anonyymi
On hieman vanha keskustelu mutta hällä väliä. Tossa just runkkasin ja jännitin jalkaa, niin jäätävä kipu tuli polven alapuolelle siihen taakse. Siis aika sairas kipu. Alkoi helpottamaan n.10 sekunnin jälkeen kun pitää paikoillaan. Mutta vielä 15min jälkeen tuntuu vähän siinä kohtaa. Pitäisiköhän asialle tehdä jotain? Ja tiedoksi olen urheillut tänään jo jonkun verran joten en tiedä liittyykö siihen.
- Anonyymi
Suonenveto iski. Se on aika tavallista eikä oo vaarallista. Kannattaa venyttää jalkaa: https://www.terveyskirjasto.fi/dlk00498
- Anonyymi
Joskus toi tulee molempiin pohkeisiin jopa samaan aikaan. Se on suonenveto eli kramppi. Ota kiinni varpaista ja venytä niitä ylöspäin sillä se lähtee kun iskee päälle.
- Anonyymi
itellä tää ihan sama juttu
- Anonyymi
Tuleeko pohkeet kipeäksi?
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki
"Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia.",175093Elikkä Riikka Purra ei kannusta Suomea edes euroviisuissa
Sellaista on persujen "isänmaallisuus", oma kansa viimeiseksi ja ulkomaalaiset ensimmäisiksi. https://www.iltalehti.fi/1012321- 1351998
Riikka: 3 euron bensa, Ruotsi: bensavero jopa alle EU-minimin
Eipä vaan suomalainen autoilija saa kaikkien rakastamalta Riikalta sympatiaa. Ruotsissa on eri meininki, siellä diskutee481878Victoria-tytär, 16, vertaa Martina Aitolehteä ja Esko Eerikäistä: "Iskä on enemmän..."
Martina Aitolehti ja Esko Eerikäinen ovat ex-pari ja heillä on yksi yhteinen tytär, Victoria. Eerikäinen oli Huomenta Su1171670"UKRAINA HYÖKKÄÄ LATVIAN ÖLJYVARASTOON JA JUNAAN"!!!
"MATKUSTAJAJUNA SAI UKRAINALAISLENNOKEISTA VAKAVIA VAURIOITA"!!!551276Hilma Hallo-ahon kuvat julki - kiistää SSK ryhmän nimen merkityksen
Eduskunnan puhemies Jussi Halla-ahon tyttären ympärille on noussut skandaali. Lehdistö sai selville Hilma Hallo-ahon kuu117947Sofia Belorf rehellisenä suhteen alusta Jeff-miljonäärirakkaaseen: "Hän ei..."
Sofia Belórfin elämä on tapetilla Sofia Bling Bling Dubai -realityssä. Näyttävien puitteiden rinnalla Belórf avaa elämää48841Äänestän seuraavissa eduskuntavaaleissa persuja.
Persut on ainoa puolue, joka aidosti vastustaa islamisaatiota Suomessa.303831Kaupungin yt
Honkolan tai hietaman koulu suljetaan. Säästölistalle on nostettu muun muassa Honkolan tai Hietaman koulun toiminnan l24654