runkkaus

poika14ww

niin joka kerta kun runkkaan on pakottava tunne jännittää paikat kovin esim suoristan jalat ja jännitän ne kovin.. kyllä minä joskus onnistun jännittämättä mutta todella harvoin.. eli haluaisin tästä eroon.. vai voiko tälläinen olla hyvästä.. ?

9

3808

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • fffdsedfa

      Omasta mielestäni runkkaaminen on puolet mukavempaa jäykistämällä samalla jalat.

    • ..............................

      Muutamana kertana kun oon vahingossa jäykistänyt reisiäni, ne ovat alkaneet kramppaamaan aika vittumaisesti, joten yritän välttää.

      • Tumputtaja

        Jalkojen jännittäminen on todella tavallista runkatessa. Itsekin teen sitä joka kerta. Kunnon vastusta pitää olla että lastit lähtee :) Pidä hauskaa :P


    • nöösi_poika

      ...jalkansa. Se on ihan normaalia. Keho kestää enemmän G-voimia.

      No, runkatessa jalat jännittää sen takia, että verta tulee tällöin jaloista pois ja suhteellinen verenpaine nousee muualla kehossa.

      Näin verta riittää kulliin pitämään se jäykkänä ja aivoihin, jos orgasmin tuntemus muodostuu.

      Runkatessa on melkein pakko jännittää jalkoja. Muuten kestää homma kyllä tosi kauan.

    • Anonyymi

      On hieman vanha keskustelu mutta hällä väliä. Tossa just runkkasin ja jännitin jalkaa, niin jäätävä kipu tuli polven alapuolelle siihen taakse. Siis aika sairas kipu. Alkoi helpottamaan n.10 sekunnin jälkeen kun pitää paikoillaan. Mutta vielä 15min jälkeen tuntuu vähän siinä kohtaa. Pitäisiköhän asialle tehdä jotain? Ja tiedoksi olen urheillut tänään jo jonkun verran joten en tiedä liittyykö siihen.

      • Anonyymi

      • Anonyymi

        Joskus toi tulee molempiin pohkeisiin jopa samaan aikaan. Se on suonenveto eli kramppi. Ota kiinni varpaista ja venytä niitä ylöspäin sillä se lähtee kun iskee päälle.


    • Anonyymi

      itellä tää ihan sama juttu

    • Anonyymi

      Tuleeko pohkeet kipeäksi?

    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin

      Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http
      Maailman menoa
      244
      4318
    2. Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi

      se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?
      Maailman menoa
      120
      2774
    3. Miten löydän sinut

      Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit
      Ikävä
      41
      2532
    4. Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla

      Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?
      Heinola
      85
      1529
    5. Vaikea tilanne

      Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te
      Ikävä
      116
      1476
    6. Milloin kaivatullasi

      .. on nimipäivä?
      Ikävä
      48
      1199
    7. Kehtaisitko näyttäytyä

      kaivattusi seurassa?
      Ikävä
      81
      1135
    8. Ne viimeiset kerrat

      Kun katsoit minua niin lämpimästi. En unohda sitä ❤️
      Ikävä
      59
      993
    9. Missä kunnassa kaivattusi asuu

      Kuinka tarkkaa uskalla sanoa?
      Ikävä
      45
      986
    10. Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!

      Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En
      Maailman menoa
      176
      977
    Aihe