OAMK, sos&terv.alan

Onko OAMK:n sosiaali- ja terveysalan pääsykokeet vain haastattelu pohjautuen portfolioon, vai onko myös psykologisia kokeita? Kauankohan pitäisi varata aikaa?
3801
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Huonosti on tosiaan selvitetty asiat kun ei tosiaan kukaan näytä tietävän mitä siellä tehdään ja kauanko kestää. Toivottavasti joku olisi ystävällinen ja kertoisi meille tarkemmin asiasta :)

Äänestä

on vain ollut se portfolioon pohjautuva haastattelu. Kun oma vuoro tullee, niin on varmaan vartista-20 minsaan, niin homma on ohi!
Ei siis mitään muuta kuin se haastattelu portfolioon pohjautuen.

Äänestä

Onnex SAMKin papereis luki millanen se koe on =D

Äänestä

Kommentoi aloitusta


pääsykokeet? kirjoitti:

Onko OAMK:n sosiaali- ja terveysalan pääsykokeet vain haastattelu pohjautuen portfolioon, vai onko myös psykologisia kokeita? Kauankohan pitäisi varata aikaa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu