Winukka ilmoitti etupanelissa olevasta usb väylästä tuntematon usb väylä otetaanko käyttöön painoin ok kone meni kiinni ja aukesi koko usb väylää ei koneelta enään löytynnyt. Tiedän , että biosista se saataisi takaisin palautua , mutta toi englantti on hebreaa en saa mitään tolkkua. Palautus on turhaa ei onnaa. Miten kadoneen portin saisi takaisin.
USB hukassa
winukka hukkasi
8321
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
minulle ymmärtämättömälle, että mistä siitä käyttöjärjestelmästäsi näet että se etulevyn USB-väylä on olemassa, ellei siihen ole kytketty jokin laite?
Voisit myöskin kertoa sen salaperäisen käyttöjärjestelmäsi.(XP, Me, 98...)
Sekin, että mitä laitteita olet yrittänyt tuloksettomasti liittää siihen USB-porttiin kiinnostaisi.
Laitehallinnasta löytyy usb väylät jota tällähetkellä enään viisi. Ennenkuin winukka poisti, oli kuusi. Virrat tulee väylään ja se on toiminnutkin ja löytynnyt tiedostoista. Xpee käyttis.
vaan palauttaa järjestelmä, silloin kun viel pelasi. Luultavasti ajurit hukkuneet, joku laite halunnut omat sinne änkeä, ja ne ei yhteensopivat. Joten windows päätti poistaa ne käytöstä, jottei ns: järjestelmästä tuu epävakaa.
eli palauta järjestelmä, äläkä asentele tiedostoja, mistä et tiedä. Siin helpoin konsti välttää ongelmat.
Googlella katsoo onko se jotenkin tarpeellinen, ja mikä se on. Siin vastaus.
palauttaa järjestelmän, vikasietotilassa, mikäli ne on toimineetkaan koskaan. Joskus käyttis saattaa seota vaik viruksista.
Lisätiedot eivät olisi pahitteeksi.
Mikä käyttis, ja mitä yritit kytkeä porttiin.
Xp- home käyttis. Usb väylässä ollut diki- kamera ,
peliohjain, ulkoinen kovo mm. Kaikki toimi ennenkuin
portti hävisi tiedostosta.
järjestelmän palautus auttanut?
ei noiden pitäis asentaa yhtään mitään. Niillä on vakio ajurin xp:ssä. Jos sitten itse et ole koittanut päivittää niiden ajureita.
Pitäis järjestelmän palautus auttaa. Voi toki olla että on ko portin kaapeleihin tai johonkin tullut vikaa. Mut sitä pidän enemmän epätodennäköisenä vaihtoehtoisena.
Koita jotakin laiyetta ko porttiin, ellei tunnista, eikä toimi järjestelmän palautuksesta huolimatta, on ehkä todennäköistä et siihen tullu jokin vika. Tavallisella muistitikulla sen voi koittaa helposti. Jos se pelaa, toimii muutkin.
jäi semmoinen maku, että järjestelmän palautusta ei ole tehty oikein. Päivämäärä on vaihtamatta. Ohje ja tuki hakusana Järjestelmän palautus.
Portissa on vikatila johon ei viansietotila auta eikä järjestelmänpalautus. Ei edes poisto ja uudelleen asennus. Usbeen kohdalla lukee tälle laitteelle ei ole asennettu ohjaimia. Portiin tulee virrat on kokeiltu eri laitteilla.