On sitä kaikenlaista minäkin nähnyt. Lähellä asuinpaikkaani on vanha tarina jota tyypillisesti pidetään vain pelkkänä kansantarinana. Kuitenkin niin luonnonhenkiäkin taannoin aistineena olen saanut itse nähdä että se ei ole pelkkä tarina. Olen nähnyt, lähellä tuota paikkaa, viittapukuisen aavemaisen naisen hahmon, joka on mitä todennäköisimmin tuo henkilö, josta vanha tarina kertoo.
Onko muilla vastaavanlaisia kokemuksia, että on nähnyt omin silmin hengen, joka lienee jonkin paikallisen vanhan tarinan hahmo ?
Onko muilla vastaavanlaisia kokemuksia, että on nähnyt omin silmin hengen, joka lienee jonkin paikallisen vanhan tarinan hahmo ?
Vastaukset 1
Vanhimmat
Usein vanhoissa viisauksissa ja tarinoissa piilee perällä totuus.
Eläimet varsinkin herkkiä aistimaan kaikkea. Varmasti monilla tapahtumapaikoilla on omat juttunsa, voimansa ja fiiliksensä. Kunhan ei liikaa sotkeudu mihinkään henkimaaiman juttuihin, niin mikäs siinä.