tupakan

hinta Kreikassa per aski ja kartonki tällä hetkellä????? !5.6 Korfulle Oulusta menossa äkkilähtönä.....
51011
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Poltan sinistä Stuyvesantia, joka maksaa 3 €/aski. Askissa on 25 kpl. Kartonki tietysti 10 x 3 eli 30,00. Tuon sitä aina sen verran, että riittää seuraavaan Kreikan matkaan.

Äänestä
  • Menee vähän offtopicille taas mut kysyn kuitenki.
    Montako kartsaa saa tuoda toisesta EU-maasta, olen vähän ulkona näistä säännöistä?

    Äänestä

  • tietääköjoku kirjoitti:

    Menee vähän offtopicille taas mut kysyn kuitenki.
    Montako kartsaa saa tuoda toisesta EU-maasta, olen vähän ulkona näistä säännöistä?

    Veroton tuonti toisesta EU-maasta

    Matkustaja saa tuoda toisesta EU-maasta verollisina hankkimiaan alkoholijuomia ja tupakkatuotteita verovapaasti omaan käyttöönsä ilman määrällisiä rajoituksia. Verottoman tuonnin ehtona on, että matkustaja tuo tuotteet mukanaan, ja tuotteet tulevat matkustajan tai hänen perheensä henkilökohtaiseen käyttöön tai annetaan lahjaksi.
    --------------
    Toisin sanoen, röökiä saa tuoda niin paljon kuin sielu ja rahakukkaro sietää :)

    Äänestä

punainen Marlboro kartonki 30 euroa.Lentokentältä 28 euroa.Siinäpä se.

Äänestä
  • Siis siellä päässä kentällä 28 euroo..?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


paheensa kullakin kirjoitti:

hinta Kreikassa per aski ja kartonki tällä hetkellä????? !5.6 Korfulle Oulusta menossa äkkilähtönä.....

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu