Niin kuin Pen & Teller totesi JimD:llä Feng Shuista.... BULLSHIT!!
ei jumalauta!
7
1405
Vastaukset
Totta. Tai niinkuin kiinaksi sanotaan, dui.
Feng Shui on syvältä ja väärin. Ei meidän tutkaimet vaan enää tavoita siihen uponneita, joten itse olen pannut luukut kiinni, koneet eteen ja höyrynnyt eteenpäin elämässä juuri ajattelematta tätä kiinalaista idiotiaa.- yhtä kamalaa
kuin vaikkapa sijoittaminen? Minusta se vasta on idioottia touhua. Ja vaikkapa uuden auton ostaminen? Auton hintahan putoaa valtavasti heti kun ajaa auton ulos kaupasta. Ja toisten kahdehtiminen, voiko olla sitä idiootimpaa?
Mutta kullakin on ristinsä.
- Leppis
Hyvin kuvastaa nykyaikaa. JimTV:ssä Pen & Teller
laukoo elämän totuuksia.
Sitten niiden perusteella lausutaan "viisaita" vaikka ei varmastikaan olla itse asioihin mitenkään tutustuttu. JimTV ei todellakaan ole
luotettavampi lähde kuin aku ankka.- qazwxeskmio,
"JimTV ei todellakaan ole
luotettavampi lähde kuin aku ankka."
Ai ei vaiiiii???
Vaikka ei Penn & Telleri ihan 100% oikeassa ole joka asiassa minkä suustaan päästävät, tai siis Penn päästää, niin kyllä ne silti jotain totuuksiakin laukoo.
Esim sen, että: "And then there is this asshole (leppis)! Who says Fenki suhi is siense (tiedettä). BullSHIt all fenk suhi is TRUE!"
Tässä Fenk Suhi asiassa P&T olivat, ja ovat edelleen aivan oikeassa. - Leppis
qazwxeskmio, kirjoitti:
"JimTV ei todellakaan ole
luotettavampi lähde kuin aku ankka."
Ai ei vaiiiii???
Vaikka ei Penn & Telleri ihan 100% oikeassa ole joka asiassa minkä suustaan päästävät, tai siis Penn päästää, niin kyllä ne silti jotain totuuksiakin laukoo.
Esim sen, että: "And then there is this asshole (leppis)! Who says Fenki suhi is siense (tiedettä). BullSHIt all fenk suhi is TRUE!"
Tässä Fenk Suhi asiassa P&T olivat, ja ovat edelleen aivan oikeassa.Vaikka et uskoisi Feng Shuihin ja pidät Penn ja telleriä tiedon lähteenäsi, niin koita hieman sivistää ja kehittää itseäsi, jotta pystyisit vastaamaan asiallisesti.
Vai käskikö Penn ja teller haukkumaan kaikki Feng Shuista pitävät jotenkin törkeästi.
Tutki asioita ennenkuin kirjoittelet mitä sattuu.
Hyvää jatkoa sinulle! - vyftgyuvykigbj
Leppis kirjoitti:
Vaikka et uskoisi Feng Shuihin ja pidät Penn ja telleriä tiedon lähteenäsi, niin koita hieman sivistää ja kehittää itseäsi, jotta pystyisit vastaamaan asiallisesti.
Vai käskikö Penn ja teller haukkumaan kaikki Feng Shuista pitävät jotenkin törkeästi.
Tutki asioita ennenkuin kirjoittelet mitä sattuu.
Hyvää jatkoa sinulle!Eli toivottavasti et ajattele, että pidän kaikkea mitä Penn sanoo totuuksina.
En mäkään ajatteli, että sinä ajattelet, että kaikki mitä Penn sanoo on "väärin".
Fensuhi is bs - Leppis
vyftgyuvykigbj kirjoitti:
Eli toivottavasti et ajattele, että pidän kaikkea mitä Penn sanoo totuuksina.
En mäkään ajatteli, että sinä ajattelet, että kaikki mitä Penn sanoo on "väärin".
Fensuhi is bsOle ihan rauhassa mitä mieltä haluat ja
annetaan toisten olla sitä mieltä mitä haluaa
eli Benn ja Teller olkoon myös omasta mielestään oikeassa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun513645Näen jatkuvasti Sompasaunalla alastomia miehiä ja naisia
jotka menevät siihen viereiseen rantaan myös uimaan alasti. Sompasaunat on siis Mustikkamaalla Helsingissä, ja kuljen si1142600Kova karman laki
Karman lain kautta pahantekijä tehdessään pahaa toteuttaa koston ja rangaistuksen sille jolle pahaa on tehty. Tämä tarko5972302Päivieni piristys, missä olet?
Toit iloa ja valoa mun elämään ☀️ Nyt mennyt kohta viikko ettei ole nähty. Kaipaan nähdä sua silti ja pelkään vaikka tei192046KALAJOEN UIMAVALVONTA
https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar781847Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin
Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo431688- 201658
Helena ja Mikko Koivun ero jatkuu edelleen ja loppua ei näy.
Voi eikä, miksi menee noin vaikeaksi avioero ja sopua ei tää ex- pari vaan saa.1421602Millainen kaivattusi luonne on?
Millaisia luonteenpiirteitä arvostat kaivatussa? Oletteko samanlaisia luonteeltanne?951469- 281466