Hei, olen menossa juhannuksen aikoihin Budapestiin, ja ajattelin kysyä, että minkähänlainen hintataso siellä on ? Olen matkaoppaista lukenut, että hintataso on hieman halvempi, mutta ei mikään super-edullinen. Saako esim. merkkivaatteita halvemmalla (Dolce&Gabbana, Levi's, Tommy Hilfiger, Ralph Lauren, Marc'o'Polo, Versace, Carhartt, Diesel, Gant, Lacoste), vai maksavatko yhtä paljon/enemmän? Entä muut tavarat? Mitä kannattaa tuoda kotiin tuliaisiksi?
Kiitos kaikille vaivaa näkeville!
Hintataso
1
1207
Vastaukset
- Krisztina
Merkkitavarat ovat aivan yhtä kalliita tai ehkä hyvin vähän edullisempia (merkistä riippuen, esim. kengistä Gabor ja Salamander), mutta valikoima on parempi kuin Helsingissä.
Haarukat, lusikat, koukut, vetimet ja sen sellaiset taloustavarat ovat edullisempia kuin Suomessa. Myös korut ovat edullisempia - sekä aidot että pukukorut.
Syötävät tuliaiset ovat kivoja tuliaisia kun eivät jää nurkkiin pyörimään, esim. paprikat eri muodoissa, Tokajin viini ja hanhenmaksasäilykkeet. Yleensä ostan myös kastanjapyreetä ja unikonsiemeniä, saksanpähkinöitä ja kirsikoita.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mihin kaikkeen sinä ihastuit hänessä
Mikä oli se asia mikä vei jalat altasi? ❤️ Oliko jotain erityistä tilannetta vai tunne? Kenties monen sattuman summa? Ai908546Persut: haluamme lisää veroja!
Lisää lisää veroja huutaa persukuoro. Veroila Suomi nousuun! "Uusi matkailuvero eli matkailijamaksu peritään esimerki424748Nainen kokki autossa kammottavan kuoleman sähköauto-Teslan syttyessä tuleen.
https://www.is.fi/autot/art-2000011652873.html Näin vaarallisia sähköautopalot voivat olla.414421Jos samassa autossa istuu romani, somali ja venäläinen, kuka ajaa?
Arvioiden mukaan romanit lähtivät noin 1000-luvulla liikkeelle pohjois-Intiasta. Nyt 1000 vuotta myöhemmin he ovat levit462623Numero josta kaivattusi tulee mieleen
Onko jokin numero joka yhdistää teidät jotenkin? Älä laita puhelinnumeroa.991500- 401306
Tämmönen höpsö
Höpönassu mä olen. En mikään erikoinen…hölötän välillä ihan levottomia. Tykkäisit varmasti jos olisin siellä sun vieress441256Heräsin taas sinä mielessä
Miten voi haluta toista näin paljon? 😳 Kyllä meillä on muutenkin hyvä yhteys. Ehkä se tekee myös tästä niin voimakkaan?641162Jorman paluu sodasta Lieksaan oli katkera
Jorma Karhunen astui Lieksan asemalle. Aurinko paistoi, mutta Jorman maailma oli sumuinen. Takana oli se helvetti, jota391160Kannattaa toimia yleisesti ottaen
Ajoissa. Vaikka miten paljon haluan ja tunnen, olen löytänyt nyt elämääni jotain uutta ja se todennäköisesti edistyy, jo1671100