mihin hävinnyt ex-tenavatähti

Minne on kadonnut se poika joka lauloi Liljankukan tenavatähdessä? Leif Lindgren taisi olla. Vaikuttaako musiikissa nykyään?
6959
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Laulamisen tai joutunu kaidalle tielle.aika yleistä romaanien joukoissa.

Äänestä
  • Lavealle tiellekö?

    Äänestä

  • ..ja että asuu pohjoissuomessa. Taisi käydä samoin sille kuin monelle muulle lapsitähdelle että kun äänenmurros tulee niin maine katoaa. Mielestäni Leif oli lutunen pikkupoika jolla valtavan hieno laulun lahja.

    Äänestä

pohjosissa asustelee ja laulelee mustalaislauluja nykyään..on jääny liljankukat..
hyvä laulaja vieläkin.

Äänestä

Koska on Leifilä keika???

Äänestä

Hää onpi komia jeeno

Äänestä

Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


liljankukka.. kirjoitti:

Minne on kadonnut se poika joka lauloi Liljankukan tenavatähdessä? Leif Lindgren taisi olla. Vaikuttaako musiikissa nykyään?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu