Tuntuu, että julmia murhia tapahtuu enemmän kuin Suomessa keskimäärin.
-Koivitonluodon ryöstömurha
-Ulvilan murha, joka on edelleen selvittämättä
-Opiskelijan (poliisin poika) julma murha, josta taidettiin tehdä syyttämättäjättämispäätös, josta syystä Porin Poliisi nousi takajaloilleen.
-Nyt kahden naisen raaka murha.
-Koivitonluodon ryöstömurha
-Ulvilan murha, joka on edelleen selvittämättä
-Opiskelijan (poliisin poika) julma murha, josta taidettiin tehdä syyttämättäjättämispäätös, josta syystä Porin Poliisi nousi takajaloilleen.
-Nyt kahden naisen raaka murha.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Sekö takia siitä syyttäjän päätöksestä kanneltiin valtakunnansyyttäjänvirastoon?
suomen sairaat sekopäät...tai ainakin valtaosa niistä on kasaantunut sille seudulle! Siellä ei kannata lähteä tuntemattomien matkaan...eikä kulkea yksin missään! Huomion arvoista noissa joissakin Porin tapauksissa on juuri se ettei uhri ja tekijä ole tunteneet toisiaan entuudesta...eli tuntemattomiakaan ei kaihdeta tappaa!!
jep. Ja muutama vuosi sitten nuori mies ammuttiin keskelle toria tyttöystävänsä eteen kun ei sattunut olemaan tupakkia tuntemattomalle vastaantulijalle antaa.
Se torin ampuja oli mustalainen.Ne onkin ihme kyllä olleet hiljaa pitkän aikaa,ehkä jatsien aikana taasen kunnostautuvat..Pori on kyllä hurja paikka,kaikkia tapauksia ei edes uutisoida.Ilmeisesti joko tutkinnallisista syistä tai sitten ei haluta lietsoa ihmisiä lisää.Tiedän sen vaan kun olen töissä paikassa jossa näkee ja kuulee,vaitiolovelvollisuus sitoo.
Porin seutu kärsii edelleenkin lamasta ja
sen seurauksista. Syrjäytyminen, työttömyys
yhdistyneenä päihteisiin sekä näköalattomuus
tuottavat räjähtävää ihmismateriaalia. Tässä
ei auta poliisien lisääminen, vaan yksinker-
taisesti sellaisen taloudellisen ja sosiaali-
sen perusturvallisuuden luominen, mikä sitten
takaa ihmisille ihmisarvoisen elämän.
se ei pidä paikkaansa et tää pori on väkivaltainen kaupunki lukekaa ledistä mitä tapahtuu muualla päin suomea!!!!!!!!
Pori on niin perkeleen ruma ja harmaa kaupunki, ettei siellä selvinpäin viitti olla kukaan!
Niin.. muualla päin Suomea kun on kauniimmat hiekkarannat silkinpehmeine hiekkadyyneineen, meri lähellä, kallioisia merenrantoja, suuri vehreä puisto keskellä kaupunkia jokirantoineen ja joenrannassa kaunis vanhakaupunki..