Onko lomamatkojen matkoilla olleita?

Oisko ketään joka olis jo ollu lomamatkojen matkalla Kultahietikolla? Lähinnä ois kiva tietää miten toimi toi Primera Air ja muut matkajärjestelyt? Ollaan menossa kesäkuun lopulla hotelli holiday parkkiin joten jos siitäkin löytyy infoo niin kiva juttu.
81371
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Olimme viime elokuun lopussa Holiday parkissa lasten kanssa. Hotelli on vähän syrjässä, aikuiset kävelee helposti nuo Kultahietikon matkat, vaikka onkin ylämäkiä. Lähellä on minimarket ja hotelli on kaikinpuolin kiva ja rauhallinen. Aamupalalla sai syödä leipiä &leikkeleitä,makkaroita, jogurttia, muroja,kananmunia, kahvia, teetä tai mehua.Hedelmiä oli satunnaisesti, muuten menu pysyi samana. Ohjelmaa emme hotellissa nähneet, pieni matkamuistomyymälä oli. Altaat on ihan kivat ja siisteydestä huolehdittiin niin huoneissa kuin altaallakin. Meillä oli yksiö, johon kuului jääkaappi ja keittolevy sekä kahvinkeitin.Vessa oli kaakeloitu ja hyvä.Parvekkeelta näkyi jopa merelle.Vesipuisto oli lähellä ja Riviera myös.Minijuna kulki lähettyviltä ja Varnaan pääsi kätevästi lähipysäkiltä. Jos jokin asia vielä kiinnostaa, voin kertoa kokemuksia hotellista.Mukavat tytöt oli töissä viime kesänä ja paikalliset juomat olivat tosi halpoja, tuontisiiderit jne. melkein Suomen hinnoissa. Mukavaa lomaa Holiday parkissa!

Äänestä
  • Kiitti vastauksesta. Oisin vielä kysyny minkä toimiston matkalla olitte?

    Äänestä

  • vickyli kirjoitti:

    Kiitti vastauksesta. Oisin vielä kysyny minkä toimiston matkalla olitte?

    Lomamatkoilla oltiin, kivasti oli asiat järjestyksessä ja mukavat oppaat.

    Äänestä

Hyvin toimi palvelu Primeralla, perushyvät lentokoneruoat ja ei valittamista. Lomamatkoilla ainakin Kultahietikolla kivat oppaat.

Äänestä
  • Kiva kuulla ens viikolla lähetään.

    Äänestä

Käy sitten kertomassa, millaista oli Holiday parkissa tänä vuonna!

Äänestä
  • Eilen palattiin ja kokonaisuudessaan onnistunut matka. Hotelli oli ihan hyvä ja vastasi hyvin kolmea tähteään. Meillä oli all inklusivet ja täytyy sanoa, että loppu viikosta ruoka alko pahasti tökkimään, vaihtelua kun ei paljon ollut. Turvauduttiin sitten paikallisiin ravintoloihin. Ainoana harmina oli tosi sikamaisesti käyttäytyvät saksalaisturistit!
    Hotelli todellakin sijaitsee mäen päällä ja portaiden kiipeämistä tulee paljon, mutta mielestäni se sijaitsi kuitenkin sopivasti hieman sivummalla suurimmasta hälystä.

    Primera toimi moitteettomasti, mutta kone on kyllä pikkuisen ahdas ja vanhojahan ne ovat.

    Äänestä

sekä primera air että hotellinne ! hyvää lomaa toivoo juuri palannut!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


vickyli kirjoitti:

Oisko ketään joka olis jo ollu lomamatkojen matkalla Kultahietikolla? Lähinnä ois kiva tietää miten toimi toi Primera Air ja muut matkajärjestelyt? Ollaan menossa kesäkuun lopulla hotelli holiday parkkiin joten jos siitäkin löytyy infoo niin kiva juttu.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu