Näinhän se asia on!:)
Tytöt futaa parhaiten?
17
2070
Vastaukset
- Stadi-cupissa kävijä
Olin tänään kattomassa Stadi-cupin finaaleja Töölön pallokentällä. Ja oli ilo nähdä sitä energiaa,joita tytöillä oli oli siinä pelin aikana. Esimerkiksi kun kattoi näitä ihan nuorien pelejä d-12 tai c-15,niin voittaminen ei ollut se pääasia vaan mukana olo.Se into,kun ne sai pallon,se oli rajaton. Saati sitten maalinteko,riemunkiljaisut oli kovia ja hyvä niin.
Pääasiahan onkin että saa olla mukana. Kävikö muut kattomassa pelejä,mitä mieltä olitte?- joukkue..
Meinas lähtee sinne,mut päätettiinkin lähteä KokkolaCupiin.
Ärsyttää kun kaikki pojat aina sanoo,että tytöt on surkeita futiksessa tai että ylipäätänsä jalkapallo ei ole tyttöjen laji:(
Sanokaa minun sanoneen että tytöissä ja naisissa on Suomen jalkapallotulevaisuus :)
Hei sinä,joka olit käyny kattomassa niitä pelejä,niin oliko siellä sellasta tyttöjoukkuetta (Joensuusta) kun Jippo d-13?
Meijän "naapuri" joukkue nimittäin... - Stadi cupissa käynyt
joukkue.. kirjoitti:
Meinas lähtee sinne,mut päätettiinkin lähteä KokkolaCupiin.
Ärsyttää kun kaikki pojat aina sanoo,että tytöt on surkeita futiksessa tai että ylipäätänsä jalkapallo ei ole tyttöjen laji:(
Sanokaa minun sanoneen että tytöissä ja naisissa on Suomen jalkapallotulevaisuus :)
Hei sinä,joka olit käyny kattomassa niitä pelejä,niin oliko siellä sellasta tyttöjoukkuetta (Joensuusta) kun Jippo d-13?
Meijän "naapuri" joukkue nimittäin...Oli Jippo juniorit ry mukana, mutta näköjään oli hävinnyt b-finaalissa Oulu nice soccerille 3-0. Ihan hyvä suoritus sinänsä.
Ja kyllähän nais futis on hyvällä mallilla,kun kerran naisten maajoukkue on pelannut em-kisoissa, miesten maajoukkue ei. Nais jalkapallo on kehittynyt vuosi vuodelta, mennyt kovaa vauhtia eteenpäin.
Mites teidän joukkueelle kävi Kokkola-cupissa, vai pelataanko se myöhemmin? Jos se on myöhemmin, niin tysemppiä vaan sinne teille!
- Albert Wesker
Saksan naisten maajoukkue,joka voitti naisten maailmanmestaruuden vuonna 2003, hävisi Saksan alle 16-vuotiaiden poikien joukkueelle. Melko kehittymättömät pojat futaavat siis paremmin kuin täysikasvuiset naiset,yhtään naisten tai tyttöjen saavutuksia vähättelemättä.
- Kaisa^^
"Saksan naisten maajoukkue,joka voitti naisten maailmanmestaruuden vuonna 2003, hävisi Saksan alle 16-vuotiaiden poikien joukkueelle. Melko kehittymättömät pojat futaavat siis paremmin kuin täysikasvuiset naiset,yhtään naisten tai tyttöjen saavutuksia vähättelemä"
Ne onkin Saksalaisia :D Puhuttiin juuri suomalaisesta naisfutiksesta... - Nimetönukkeli
Kaisa^^ kirjoitti:
"Saksan naisten maajoukkue,joka voitti naisten maailmanmestaruuden vuonna 2003, hävisi Saksan alle 16-vuotiaiden poikien joukkueelle. Melko kehittymättömät pojat futaavat siis paremmin kuin täysikasvuiset naiset,yhtään naisten tai tyttöjen saavutuksia vähättelemä"
Ne onkin Saksalaisia :D Puhuttiin juuri suomalaisesta naisfutiksesta..."Ne onkin Saksalaisia" Tuo oli hyvä :D:D
- tietäjä stadista
Nimetönukkeli kirjoitti:
"Ne onkin Saksalaisia" Tuo oli hyvä :D:D
vuonna 2006 pelattiin treenipeli
HJK Naiset - HJK C-14 Pojat. 2-4
eli siis 14 vuotiaat pojanklopit pyöritteli naisten mestarijoukkuetta. - Kaisa^^
tietäjä stadista kirjoitti:
vuonna 2006 pelattiin treenipeli
HJK Naiset - HJK C-14 Pojat. 2-4
eli siis 14 vuotiaat pojanklopit pyöritteli naisten mestarijoukkuetta...Jotenkin vaikea uskoa,mut kait se sit on pakko..
- Kaisa^^
Kaisa^^ kirjoitti:
..Jotenkin vaikea uskoa,mut kait se sit on pakko..
Taas mukava Kokkola Cup! Oltiin 10., 16:sta joukkueesta.Ihan hyvä tulos kun vertaa siihen että viime vuonna oltiin tokavikoja :D
Haluaisin kiittää niitä vapaaehtoisia järjestäjiä,jotka olivat keittiössä töissä,toimitsijoina jne...Kiitoksia!
Teitä tarvitaan!
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Eläkeläiset siirrettävä muuttotappioalueille
Joutoväki pois ruuhkauttamasta elättäjien arkea. Samalla putoaa jokaisen asumiskulut ja rahaa jää enemmän kuluttamiseen.4083025SDP pelastaa uppoavan Suomen
2027 kun SDP voittaa ylivoimaisesti vaalit alkaa Suomen uusi raju syöksy kohti täystyöllisyyttä ja turvallisempaa yhteis682352Kauppalehti - Törkeä skandaali paljastui: Espanja käytti EU-rahoja ihan muuhun kuin piti
Espanja on käyttänyt miljardeja euroja EU:n elpymisavustuksia eläkkeisiin ja sosiaalimenoihin – ja pyytää lisää. Espanj782009Jopa Espanjassa talous kasvaa, Purra vain irvistelee
Huomaa kuinka Purra on Suomen historian huonoin miniseteri, joka ei ole saanut aikaiseksi kuin tuhoa, Siis jopa vasemmis1171727- 1411590
- 711223
Uuden upotuskasteen vaiettu ongelma
Alkuseurakunnan kaste oli useamman vuosisadan upotuskaste, joka toimitettiin joko ulkona luonnon vesistöissä tai kasteki1021039Tsemii Pete ja Linda! Tässä tärkeät kellonajat Euroviisut-viikon ohjelmista tv:ssä!
Euroviisut järjestetään Wienissä Itävallassa 12.-16. toukokuuta. Tsemii Pete ja Linda kisaan! Vetäkää Suomelle voitto Li121022Raiskaukset loppumaan?
Onko kenelläkään tiedossaan tuloksellisia keinoja saada väkisinmakaaminen loppumaan tai edes vähenemään? Lainsäädännön2681003- 40874