Kertokaahan

miksi ihmeessä Hesarin asuntojen myyntipalstalla pyörivät samat asuntoilmoitukset kuukaudesta toiseen? Tarkoitan vaan sitä, kun tältä palstalta saa sen kuvan, että myytävät asunnot viedään käsistä!
2368
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

ymmärtänyt lukemaasi. Oikein hinnoitellut asunnon viedään käsistä.
Pari vuotta sitten sai myös paskaa kaupaksi, mutta nykyyään niistä pitää laittaa ensin hinta kohdalleen.
Kyllä, kyllä! tämä varmastikin saattaa jopa pudottaa nimellishintoja jokusen prosentin. Valitettavasti suuren rommauksen palvojille ei kaasumaisen kakan messiaan profetiat toteudu edelleenkään!

Äänestä
  • 2003 täällä kirjoiteltiin vielä että mistä niitä myytäviä asuntoja löytäisi ja paljonko yli pyynnin pitää tarjota että saisi jotain.

    Hinnan noustessa myyntihalukkuuskin nousee. Sijoittajat myy vuorkausköytössä olleita lääviä pois ja heillä ei ole niin väliä tuleeko kauppaa vai ei ja jos tulee niin se tulee vain hyvällä hinnalla.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


minulle!! kirjoitti:

miksi ihmeessä Hesarin asuntojen myyntipalstalla pyörivät samat asuntoilmoitukset kuukaudesta toiseen? Tarkoitan vaan sitä, kun tältä palstalta saa sen kuvan, että myytävät asunnot viedään käsistä!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu