Moikkelis kaikki
Tosi paljon tunnutaan lähtevän tone reissuun Ultima Travelin kautta, jo0ka hankkii viisumin Yms.
Mä sanon nyt ihan suoraan, että kaikki mistä tota kautta maksatte paljon niin säästäkää ne rahat ja hankkikaa halvat lentoliput. Liput maksaa jotain alkaen 1300 egeä ja kaikki mitä toi Travelin paketti sisältää on mahdollista tehdä ite siellä paikan päällä helposti. Tosi paljon auttaa esim. hostelli veronumerojen yms hankkimisessa.
Tää on ihan tosi. Tulin just sieltä ja olin vuoden.
Working Holiday
rednaxela
2
826
Vastaukset
- Repe
Kertokaapa miten sen Visan kanssa menetellään kun se on myönnetty? Eli saanko minä passiini jonkin sivun ja milloin? Saanko sen kun saavun Seelantiin vai pitääkö se olla valmiina jo?
- aisantuntija
Et sina mitaan sivua passiisi saa, tulosta se elektroninen visasi paperille sielta immigrationin kotisivulta ja ojenna se paperi passintarkastajalle maahan saapuessasi. Ilman mitaan paperiakin ne tosin nakee kaikki viisumitietosi tietokoneeltaan, mutta hyva silti olla paperi tulostettuna mukana.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin
Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http3074938Miksei Björn Wahlroos jaa rahaa köyhille?
Esimerkiksi Nordean tiloissa? Vai tuovatko ne köyhät hiekkaa marmorilattioille ja siksi ei pysty mursunviiksi pystyyn k1163314Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi
se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?1403139Vassarit kummittelee pääni sisällä joulunakin
Hetki sitten alkoi punakapina. Joulupäivään mennessä ollaan jo Lindtmanin nuoruusvuosien näytelmäkerhossa. Tapaninpäivän12036Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?
Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn351627Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!
Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En2481361Yksikään persu ei ole saanut Nobelin palkintoa
Kertoo paljon persujen älyn puutteesta. Demareista mm. Ahtisaari on kyseisen palkinnon saanut.311338- 471249
Onko 65-vuotias liian vanha lähtemään rintamalle?
Suomessa reserviläisikä nousee ensi vuoden alusta 65 ikävuoteen. Jatkossa asevelvollinen kuuluu reserviin sen vuoden lop3381149Miten antaa merkki hyvin eri ikäiselle miehelle, että kertoisi toiveensa ja ajatuksensa?
Olen pitkään pitänyt miehestä, joka myös varmasti minusta. Hän ei tosin kerro ihastumisesta, eli voi hyvin olla, että tu801138