löytyisikö joltain kokemuksia koneen kestosta tai autosta yleensä?
Tehokas kone, mutta miten ajossa?
kuusilovinen laatikko, onko kokemuksia?
Muchos Gracias jo etukäteen ja samoin etukäteen ei kiitos provoille ja muille roskaviesteille.
Kokemuksia Laguna II 2.2dCi autosta?
10
4363
Vastaukset
- uusi tomaattikin tulossa
Lagunaan on tulossa kokonaan uusi automaatti ja 2.0dCi koneesta 175hv versio.
2.2 dCi:n kestosta kertoo varmaan parhaiten se että kukaan ei ole täällä ole haukkunut sitä sen paremmin kuin mitään muutakaan rellun dieseliä vaikka joka hemmetin rekisterikilven valon kärähtämisestä kirjoitellaan puoli hyllymetriä nykyproosaa ja uhotaan että nyt merkki vaihtui.- 2.2dCi
Koska 2.2dCi ei ilmeisesti ole enää lainkaan Suomen mallistossa niin taisitkin katsella käytettyä?
Puhuin automaagista koska tällä hetkellä tuo kone on muualla vaihtoehtona enää automaatin kanssa 139hv versiona siihen asti että 2.0dCi:n tomaatti tulee myyntiin. - V6-24V Break -02
2.2dCi kirjoitti:
Koska 2.2dCi ei ilmeisesti ole enää lainkaan Suomen mallistossa niin taisitkin katsella käytettyä?
Puhuin automaagista koska tällä hetkellä tuo kone on muualla vaihtoehtona enää automaatin kanssa 139hv versiona siihen asti että 2.0dCi:n tomaatti tulee myyntiin.oli kyseessä. Päättelin itsekin näin olevan, koska mistään en jurputusta löytänyt.
Oliko näin että tämäkin on rellun kone eikä nissanin? - kokeile nissan-palstaa
V6-24V Break -02 kirjoitti:
oli kyseessä. Päättelin itsekin näin olevan, koska mistään en jurputusta löytänyt.
Oliko näin että tämäkin on rellun kone eikä nissanin?1.9 versiot ovat Rellun omia koneita, samoin uusi 2.0 dCi mutta esimerkiksi 3.0 dCi on Isuzun moottori ja samaa konetta käytetään 9-5 Saabissa.
2.2 kuulostaa kyllä spekseiltään aika samalta kuin Nissanin dieseli jota tehtiin kahta eri viritysastetta Almeraan ja Primulaan mutta rellun pakettiautoissa tuon kokoisia koneita on kyllä ollut aiemmin.
Nissan-palstalla voisivat tietää. - ***********'
kokeile nissan-palstaa kirjoitti:
1.9 versiot ovat Rellun omia koneita, samoin uusi 2.0 dCi mutta esimerkiksi 3.0 dCi on Isuzun moottori ja samaa konetta käytetään 9-5 Saabissa.
2.2 kuulostaa kyllä spekseiltään aika samalta kuin Nissanin dieseli jota tehtiin kahta eri viritysastetta Almeraan ja Primulaan mutta rellun pakettiautoissa tuon kokoisia koneita on kyllä ollut aiemmin.
Nissan-palstalla voisivat tietää.Ihan Renaultin oma moottori. Suomessa vaan vähänlaiseen myyty Lagunoissa. Espacesta löytyy suhteessa huomattavasti useammin kyseinen moottori pellin alta.
- JH-71
Hyvin pelaa tuo kone Lagunassa. Mulla nyt ajettuna 106 000km, ite ajellut 50 000km. Ei mitään ongelmia. On tosin vähän isoruokaisempi, kuin nuo uusimmat Dieselit. Hyvin kulkee kuitenkin. Mun autossa on automaattilaatikko, johon en ole ihan täysin tyytyväinen. Varmaan pultattu kiinni sama kuin bensakoneessa. Täyskaasulla kiihdyttäessä vaihtaa vasta n. 4800 rpm. Tosi meno loppuu jo aiemmin.
- Laguna 2.2Dci
nimimerkki voi vaihtua Laguna 2.2Dci:ksi V6-24V:stä.
Auto ei todella ole kaikkein pieniruokaisimpia, tässä sekal. nurkka-ajossa menee 6.9-7.1l/100km. Matka-ajossa alle kuuden lukemiakin. Mukavasti kulkee kuitenkin, 150hv/320Nm...ei tosin mikään raketti koska auto painaa suht paljon. Vaihteisto on 6-lovinen manuaali, josta ei pahaa sanottavaa ole.
Hieno peli, niin kuin edellinenkin Laguna II. - Laguna 2.2dCi
lisää kokemuksia n. 2000km viisaampana. Viime tankillinen, 1162km/58l keskínopeudella 84km/h eli siis maantieajoa 80-130km/h nopeuksilla.
Takakontti täynnä tavaraa 100kiloa kiviä (älkää kysykö miksi) ja 2 aikuista lapsi >>> kulutus 4,99l/100km
Ei tule ikävä vanhaa V6:ta, ei edes ohituksissa.
- lagupelle
...Jos joku on kiinnostunut, niin alle 70 tkm ajettu lagu 2.2 dci olisi kohtapuoliin kaupan.
Syy yksikertaisesti uuden pirssin hankinta.
Kyseinen peli on vuosimallia -04 ja huoltokirja luonnollisesti löytyy, eikä mitään suurempia vikoja ole ollut.
Jos kiinnostaa, niin sähköposti tai tämä palsta:
[email protected] - Anonyymi
Mulla on 420 000 ajettu 2.2 dci Laguna koneessa hyvin puhti tallella,ongelmat on lähinnä sähköpuolella.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalainen tutkimus paljasti oudon asian vasemmistolaisista - he häpeävät itseään
Kyllä, asia on faktaa. Suomalainen tutkimus osoittaa, että vasemmistolaisina itseään pitävät kansalaiset häpeävät itseää1383819Sosialismia Tampereella: Virallinen ilmiantolinja avautuu kaupungissa
Nyt siis mennään mansessa ihan justiinsa samaan malliin kuin entisessä Neuvostoliitossa, jossa saattoi ilmiantaa naapuri3362954Tätä et nähnyt tv:ssä: Frederik paljastaa - Totuus "haisevasta jäynästä" pehtoorille Farmilla
Frederik veti ns. herneen nenään ja päätti kostaa pehtoorille. Mitäs mieltä olet Frederikin "aamutoimista"? Lue jutt81855Ellen Jokikunnas paljastaa kyynelehtien Ralph-pojasta: "Apua..."
Ellen Jokikunnaksen ja hänen puolisonsa Jari Raskin perheestä ja taloprojektista Italiassa kertova Unelmia Italiassa -sa51588Oho! Vappu Pimiä teki "röyhkeän" teon - Onko sopivaa paljastaa tämä MasterChef-sarjasta?
Vappu Pimiä on astunut MasterChef Suomi -keittiöön ja liittynyt ohjelman legendaariseen tuomaristoon Helena Puolakan ja41069- 71924
Kaste tulisi tehdä apostolisella tavalla Ap. t. 2:38 mukaan
Apostolit eivät kastaneet kolminaisuuden nimellä vaan Jeesuksen alkuperäisen käskyn mukaisesti: Ap. t. 2:38 Niin Pietar38854- 44764
- 65731
Kuhmossa rallit alkoi ennen aikojaan
Paettiin polliisia törkeästi? Se tuo rallikiima on näemmä saavuttanu paikalliset tommi mäkiset kiljupäissään auton rat22708