löytyisikö joltain kokemuksia koneen kestosta tai autosta yleensä?
Tehokas kone, mutta miten ajossa?
kuusilovinen laatikko, onko kokemuksia?
Muchos Gracias jo etukäteen ja samoin etukäteen ei kiitos provoille ja muille roskaviesteille.
Kokemuksia Laguna II 2.2dCi autosta?
10
4020
Vastaukset
- uusi tomaattikin tulossa
Lagunaan on tulossa kokonaan uusi automaatti ja 2.0dCi koneesta 175hv versio.
2.2 dCi:n kestosta kertoo varmaan parhaiten se että kukaan ei ole täällä ole haukkunut sitä sen paremmin kuin mitään muutakaan rellun dieseliä vaikka joka hemmetin rekisterikilven valon kärähtämisestä kirjoitellaan puoli hyllymetriä nykyproosaa ja uhotaan että nyt merkki vaihtui.- 2.2dCi
Koska 2.2dCi ei ilmeisesti ole enää lainkaan Suomen mallistossa niin taisitkin katsella käytettyä?
Puhuin automaagista koska tällä hetkellä tuo kone on muualla vaihtoehtona enää automaatin kanssa 139hv versiona siihen asti että 2.0dCi:n tomaatti tulee myyntiin. - V6-24V Break -02
2.2dCi kirjoitti:
Koska 2.2dCi ei ilmeisesti ole enää lainkaan Suomen mallistossa niin taisitkin katsella käytettyä?
Puhuin automaagista koska tällä hetkellä tuo kone on muualla vaihtoehtona enää automaatin kanssa 139hv versiona siihen asti että 2.0dCi:n tomaatti tulee myyntiin.oli kyseessä. Päättelin itsekin näin olevan, koska mistään en jurputusta löytänyt.
Oliko näin että tämäkin on rellun kone eikä nissanin? - kokeile nissan-palstaa
V6-24V Break -02 kirjoitti:
oli kyseessä. Päättelin itsekin näin olevan, koska mistään en jurputusta löytänyt.
Oliko näin että tämäkin on rellun kone eikä nissanin?1.9 versiot ovat Rellun omia koneita, samoin uusi 2.0 dCi mutta esimerkiksi 3.0 dCi on Isuzun moottori ja samaa konetta käytetään 9-5 Saabissa.
2.2 kuulostaa kyllä spekseiltään aika samalta kuin Nissanin dieseli jota tehtiin kahta eri viritysastetta Almeraan ja Primulaan mutta rellun pakettiautoissa tuon kokoisia koneita on kyllä ollut aiemmin.
Nissan-palstalla voisivat tietää. - ***********'
kokeile nissan-palstaa kirjoitti:
1.9 versiot ovat Rellun omia koneita, samoin uusi 2.0 dCi mutta esimerkiksi 3.0 dCi on Isuzun moottori ja samaa konetta käytetään 9-5 Saabissa.
2.2 kuulostaa kyllä spekseiltään aika samalta kuin Nissanin dieseli jota tehtiin kahta eri viritysastetta Almeraan ja Primulaan mutta rellun pakettiautoissa tuon kokoisia koneita on kyllä ollut aiemmin.
Nissan-palstalla voisivat tietää.Ihan Renaultin oma moottori. Suomessa vaan vähänlaiseen myyty Lagunoissa. Espacesta löytyy suhteessa huomattavasti useammin kyseinen moottori pellin alta.
- JH-71
Hyvin pelaa tuo kone Lagunassa. Mulla nyt ajettuna 106 000km, ite ajellut 50 000km. Ei mitään ongelmia. On tosin vähän isoruokaisempi, kuin nuo uusimmat Dieselit. Hyvin kulkee kuitenkin. Mun autossa on automaattilaatikko, johon en ole ihan täysin tyytyväinen. Varmaan pultattu kiinni sama kuin bensakoneessa. Täyskaasulla kiihdyttäessä vaihtaa vasta n. 4800 rpm. Tosi meno loppuu jo aiemmin.
- Laguna 2.2Dci
nimimerkki voi vaihtua Laguna 2.2Dci:ksi V6-24V:stä.
Auto ei todella ole kaikkein pieniruokaisimpia, tässä sekal. nurkka-ajossa menee 6.9-7.1l/100km. Matka-ajossa alle kuuden lukemiakin. Mukavasti kulkee kuitenkin, 150hv/320Nm...ei tosin mikään raketti koska auto painaa suht paljon. Vaihteisto on 6-lovinen manuaali, josta ei pahaa sanottavaa ole.
Hieno peli, niin kuin edellinenkin Laguna II. - Laguna 2.2dCi
lisää kokemuksia n. 2000km viisaampana. Viime tankillinen, 1162km/58l keskínopeudella 84km/h eli siis maantieajoa 80-130km/h nopeuksilla.
Takakontti täynnä tavaraa 100kiloa kiviä (älkää kysykö miksi) ja 2 aikuista lapsi >>> kulutus 4,99l/100km
Ei tule ikävä vanhaa V6:ta, ei edes ohituksissa.
- lagupelle
...Jos joku on kiinnostunut, niin alle 70 tkm ajettu lagu 2.2 dci olisi kohtapuoliin kaupan.
Syy yksikertaisesti uuden pirssin hankinta.
Kyseinen peli on vuosimallia -04 ja huoltokirja luonnollisesti löytyy, eikä mitään suurempia vikoja ole ollut.
Jos kiinnostaa, niin sähköposti tai tämä palsta:
[email protected] - Anonyymi
Mulla on 420 000 ajettu 2.2 dci Laguna koneessa hyvin puhti tallella,ongelmat on lähinnä sähköpuolella.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mies, miksi et vaikuta halukkaalta?
Ihmeellistä käytöstä mieheltä. Toki et ole mikään teinipoika enää.1031677- 2101517
Ikävä on häntä
Josta on tullut niin tärkeä ja rakas. Olisinko onnellinen hänen kanssaan. Ne rakastavat silmät jotka mua katsoo aina jos591010Minkä kultakimpaleen
Menetän jos en saa häntä. Joku muu saisi nauttia siitä hellyydestä, huumorista ja intohimosta. Ehkä hän ymmärtää nyt mik311000Terveystalon lääkärit ylilaskuttaneet
Tämän pörriäiset osaavat, laskuttamisen. Terveystalo myöntää asian. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011134269.html "K58825En kai koskaan saa sinua
Koska et usko että riitäisit minulle. Olet aina pitänyt itseäsi liian risana ja heikkona. Katkot korkeutesi, ja poraat k49783Helppo selvittää onko oma täällä
Laittaa yhden selvän kysymyksen ja jos kukaan ei osaa vastata, niin oikea ei ole täällä. Saa käyttää vapaasti hyödykse49775Kerroppas nyt
M mies, että kenestä sinä oikein tykkäät, niin saadaan tämä asia muillekin selväksi 😉58725Tykkäsit nainen
Aina eniten lähetyssaarnaajassa, muistan miten nautit!😎😚 meidän pitää päästä vielä kokemaan se.36725The Summit Suomi: Maxie avaa hyytävästä tilanteesta kuvauksissa: "Veri roiskui ja tajusi, että..."
Oletko seurannut The Summit Suomea? Tykkäätkö vai et tai mitä mieltä ylipäätään olet sarjasta? Moni katsoja on kaikonnut5722