Kantsiiko?

Kantsiiko geccoon (g36c) ostaa punapiste tähtäintä tai jotain vastaavaa tähtäintä. Meneekö ne helposti rikki jos ase osuu esim. kiveen tai johonkin?
Ja kumpi olisi parempi tähtäin?
punapiste vai kiikari?
3139
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

no punapiste koska tietääkseni geccoon ei mitään m150 virejä saa...

Äänestä
  • Mihin tahansa aseeseen saa ihan mitkä tahansa virit.

    Äänestä

Siis katos nyt vähän kun tää C malli on kompakti variantti niin ei siihen oikein sopisi kiikaritähtäin, koska et tee sillä mitään! Punapiste sopii kuin jokin johonkin...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Nimetön kirjoitti:

Kantsiiko geccoon (g36c) ostaa punapiste tähtäintä tai jotain vastaavaa tähtäintä. Meneekö ne helposti rikki jos ase osuu esim. kiveen tai johonkin?
Ja kumpi olisi parempi tähtäin?
punapiste vai kiikari?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu