Vitsi

>Pienipoika oli esikoulussa ja sinä aamuna ne menivät tutustumaan hautuumalle.Sitten tuli kotia ja äiti kysyi pojalta no minkalaista siellä oli hautuusmaalla,niin poika vastasi oli aika hiljaita mut yksi on nousut haramoimaan!!!
31966
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

korjattuna:

pieni poika oli esikoulussa ja sinä aamuna hän ja hänen äitinsä menivät hautausmaalle. sitten he menivät kotiin ja äiti kysyi pojalta: no minkälaista siellä hautausmaalla oli? niin poika vastasi: oli aika hiljaista mut yksi on noussut haravoimaan!




ei toikaan mestarillisesti ollut kirjoitettu mutta selvemmin ainakin!!!!!!

Äänestä
  • ..tai ainakin niiden lukemiseen.Ja luin tätä ekaa kertaa.
    Voi hurjan kamalaa jos on kirjoitusvirheitä! Ei se minua ainakaan haittaa. Ja olethan sinäkin siitä selvää saanut!

    Äänestä

  • =)D kirjoitti:

    ..tai ainakin niiden lukemiseen.Ja luin tätä ekaa kertaa.
    Voi hurjan kamalaa jos on kirjoitusvirheitä! Ei se minua ainakaan haittaa. Ja olethan sinäkin siitä selvää saanut!

    No kyl toi toinen oli paljon selkeämmin kirjoitettu eli jos ei osaa kirjoittaa nii mielummin ei ollenkaan...

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


pikkupojasta kirjoitti:

>Pienipoika oli esikoulussa ja sinä aamuna ne menivät tutustumaan hautuumalle.Sitten tuli kotia ja äiti kysyi pojalta no minkalaista siellä oli hautuusmaalla,niin poika vastasi oli aika hiljaita mut yksi on nousut haramoimaan!!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu