Vitsi

pikkupojasta

>Pienipoika oli esikoulussa ja sinä aamuna ne menivät tutustumaan hautuumalle.Sitten tuli kotia ja äiti kysyi pojalta no minkalaista siellä oli hautuusmaalla,niin poika vastasi oli aika hiljaita mut yksi on nousut haramoimaan!!!

3

1966

    Vastaukset 3

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • lujiana99

      korjattuna:

      pieni poika oli esikoulussa ja sinä aamuna hän ja hänen äitinsä menivät hautausmaalle. sitten he menivät kotiin ja äiti kysyi pojalta: no minkälaista siellä hautausmaalla oli? niin poika vastasi: oli aika hiljaista mut yksi on noussut haravoimaan!




      ei toikaan mestarillisesti ollut kirjoitettu mutta selvemmin ainakin!!!!!!

      • =)D

        ..tai ainakin niiden lukemiseen.Ja luin tätä ekaa kertaa.
        Voi hurjan kamalaa jos on kirjoitusvirheitä! Ei se minua ainakaan haittaa. Ja olethan sinäkin siitä selvää saanut!


      • 715517
        =)D kirjoitti:

        ..tai ainakin niiden lukemiseen.Ja luin tätä ekaa kertaa.
        Voi hurjan kamalaa jos on kirjoitusvirheitä! Ei se minua ainakaan haittaa. Ja olethan sinäkin siitä selvää saanut!

        No kyl toi toinen oli paljon selkeämmin kirjoitettu eli jos ei osaa kirjoittaa nii mielummin ei ollenkaan...


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Jos SDP ei voita reilusti, persut kumoavat demokratian Suomesta

      Näin tekisi ainakin Rydman seuratessaan idolinsa Trumpin mallia https://www.is.fi/politiikka/art-2000012187244.html
      Maailman menoa
      591
      1438
    2. Anteeksi arkuuteni

      Olen säälittävä, mitä tulee sinun kohtaamiseen. Tunnen vaan itseni todella epävarmaksi sun kanssa. Jos minun olisi pitän
      Ikävä
      43
      797
    3. Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.

      https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl
      Maailman menoa
      471
      689
    4. Kuka melkein täysi-ikäinen hukkui?

      Poliisin mukaan nuori oli lähes täysi-ikäinen. Ennen iltakuutta tulleen ilmoituksen mukaan ihminen oli joutunut mahdoll
      Iisalmi
      6
      566
    5. Mikä on ollut

      Söpöintä välillämme?
      Ikävä
      34
      529
    6. kenen näköinen

      kaivattusi on ?
      Ikävä
      40
      515
    7. Tykkäätköhän vielä minusta?

      Yhtä paljon, kuin minä sinusta? Haaveissa ollaan kahdestaan, rauhassa ja lähennytään fyysisesti ja tutustutaan syvemmin
      Ikävä
      28
      504
    8. Olet ihana

      Muru, sä oot ihana. Tunsitko sen sähkön meidän välillä kun oltiin ihan låhekkäin? 👩‍❤️‍👩❤️😼😘
      Ikävä
      37
      490
    9. Vihervasemmistofeministinaisasianaiset

      Tulevat tänne palstalle haukkumaan miehiä ja naljailemaan miehelle, kehuvat olevansa heitä parempia. Itse asuvat MIEHE
      Sinkut
      152
      448
    10. Hyvännäköinen pakkaus

      Olet hyvännäköinen pakkaus nainen.
      Ikävä
      22
      432
    Aihe