Aina mennyt kaikki hyvin ja nyt firma kertoo lähettäneensä kirjeenä musteet ja hävinnyt. Posti ei tee mitään ja finink pesee kädet asiasta, mutta laskua karhuavat. Mitäs nyt. Kuluttaja asiamiehelle vai. Kyllä näissä tilanteissa isot firmat ovat aina vastanneet koska suomen posti ei vastaa.
Finink.com
tilda-
41301
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Kuluttaja asiamieheen ja kerro tapauksesta hänelle, kyllä hän pystyy neuvomaan sinua suoraan.
Kyseessä on varmasti väärinkäsitys. Ikävä kyllä joskus sattuu, että paketteja häviää postissa, mutta emme yritä saada asiakasta maksamaan tällaista hävikkiä (eikä meillä olisi siihen oikeuttakaan).
Jos paketti ei saavu perille, emme voi tietää asiasta, ennenkuin meille ilmoitetaan siitä, joten laskumuistutukset saattavat ehtiä lähteä automaattisesti.
Asia selviää varmasti otettuasi yhteyttä ja kerrottuasi tilanteen!
Mukavaa kesää kaikille!
Tilasin mustetta fininkiltä ja nyt olen tappiin asti kyllästynyt koko puljuun. Tuli reklamoinnin aihetta koska lähettivät väärän kasetin, mutta posteihin ei vastata eikä kommentoida mitenkään muutenkaan. Nämä nykyajan koiojarit ottaa pannuun vaikka ei rahallisesti häviäkään kuin pari kymppiä.
Minä olen kyllä tyytyväinen.Tilasin täyttöpakkauksen,tuli nopeasti kotiin saakka.Täyttö helppoa kun tarpeelliset välineet oli mukana.Ihan käyttökelpoista mustetta.Edullinen.